Američanka Alia Hobbsová ukončila dominanci Jamajky v běhu na 100 metrů žen v Lausanne Diamond League

Američanka Alia Hobbsová vyhrála 100 m žen na mítinku Diamantové ligy v Lausanne, když v pátek na poslední fotce porazila Jamajčanku Shericu Jacksonovou.

Hobbs vyhrál o 10,87 sekundy před Jacksonem (10,88), třetí skončila Marie-José Ta Lo z Pobřeží slonoviny (10,89).

Jamajčanka Elaine Thompson-Herrah, která zvítězila v Eugene a Rabatu, byla diskvalifikována pro chybný start, zatímco krajanka Shelley-Ann Fraserová-Pryceová, letošní trojnásobná vítězka, odstoupila z finále se zraněním stehenní šlachy.

Hobbsová je po Britce Dině Asher Smithové v Birminghamu druhou nejamajskou sprinterkou, která letos vyhrála titul v Diamantové lize žen na 100 metrů.

„Dnes to byl dobrý začátek a vím, že když začnu dobře, můžu zajet skvělé časy,“ řekl Hobbs. „Jsem spokojený s 10,87, pro mě je to méně než 10,9.“

Sledujte | Americká sprinterka Alia Hobbsová bojuje o titul na 100 metrů:

Američanka Alia Hobbsová skáče v Lausanne Diamond League na 100 metrů

Alia Hobbsová běžela na 10,87, aby vyhrála v pátek ve švýcarském Lausanne titul v Diamantové lize na 100 m v atletice.

„V Lausanne běžím poprvé. Je legrační, že jsem tu měl před pár lety absolvovat svůj profesionální debut a zranil jsem se a nemohl jsem závodit, takže je skvělé, že konečně můžu běžet na této trati.“

Na dvoustovce mužů se bronzový medailista z olympijských her v Tokiu Noah Lyles skvěle otočil a časem 19,56 sekund získal svůj třetí titul v Diamantové lize v sezóně.

Porazil krajana Michaela Normana o desetinu sekundy v amerických vítězstvích jedna a dvě, zatímco Jeremy Richards z Trinidadu a Tobaga skončil třetí.

Sledujte | Američan Noah Lyles vítězí v běhu na 200 metrů.

Američan Noah Lyles vyhrál titul na 200 metrů v Lausanne Diamond League

Noah Lyles zaběhl na 19,56, aby vyhrál v pátek ve švýcarském Lausanne titul v Diamantové lize na 200 m.

READ  Paula Padusa mezi vítězi prvního kola na J&T Banka Ostrava Open

Indický olympijský vítěz Neeraj Chopra je zpět na vítězné cestě v hodu oštěpem mužů poté, co minulý měsíc získal stříbro na mistrovství světa. Jeho známka 89,08 metru s prvním hodem stačila na vítězství.

Chopra byl nucen kvůli zranění na začátku tohoto měsíce vynechat Hry Commonwealthu a jeho známka byla daleko před druhým Čechopem Valdicem (85,88 m) a Američanem Curtisem Thompsonem (83,72 m).

„Jsem spokojený se svými dnešními výsledky, 89 metrů je skvělý výkon,“ řekl Chopra. „Jsem obzvlášť šťastný, protože jsem zpět po zranění a dnešní večer byl dobrým znamením, že jsem se dobře zotavil.

Django Lovett ze Sarri v Britské Kolumbii skončil šestý ve skoku vysokém mezi muži po uběhnutí 2,20 metru, než minul všechny tři pokusy na 2,24.

Třicetiletý hráč skončil minulý měsíc na mistrovství světa v atletice šestý poté, co získal druhý kanadský titul v řadě.

Sledujte | Atletika Diamantové ligy 2022: Lausanne:

Atletika Diamantové ligy 2022: Lausanne

Sledujte zápasy Diamantové ligy Athletics ze švýcarského Lausanne.