Američanka Anisimová vytlačila v Charlestonu nejlepší semeno Sabalenka |  Sportovní

Američanka Anisimová vytlačila v Charlestonu nejlepší semeno Sabalenka | Sportovní

Charleston (AFP) – Američanka Amanda Anisimová ve čtvrtek po prohraném prvním setu porazila nejvýše nasazenou Arinu Sabalenkovou z Běloruska 3-6 6-4 6-3 a dostala se do čtvrtfinále Charleston Open.

A v dalších překvapeních se do čtvrtfinále dostaly Ruska Jekatěrina Alexandrovová a Američanka CoCo Vandewegheová, když porazily své nasazené soupeřky.

Alexandrová porazila třetí nasazenou Češku Karolínu Plíškovou 6-3, 6-1, zatímco Vandewegheová přehrála šestou nasazenou Jessicu Pegolovou 6-4, 3-6, 6-4.

Španělka Paula Padusaová, druhá nasazená, prohrála svůj první set, než porazila Američanku Claire Liu a vyhrála 3-6, 7-6 (8), 6-1 a postoupila do čtvrtfinále.

Švýcarka Belinda Bencicová, zlatá olympijská medailistka z loňského léta, porazila devátou nasazenou Madison Keysovou 6:4, 6:4.

Čtvrtý nasazený Ons Jabeur odvedl dvojitou povinnost, ve čtvrtek dvakrát vyhrál a dostal se do čtvrtfinále. Zápas Jaber s Emmou Navarro byl ve středu přerušen kvůli špatnému počasí, protože postoupila 6-3, 5-2. Ti dva se vrátili ve čtvrtek a Jaber rychle vyhrál čtyři body v řadě, aby to uzavřel.

Později Jaber sesadil Rumunku Irinu Camelia Peugeot 6-3, 6-2.

Tunisan byl frustrovaný a Navarro ve středu nedokázal dohrát zápas. „Ale víš, to je ono,“ řekla. „Jsem rád, že jsem ráno skončil rychle. A noc byla opravdu těžká.“

Jaber řekl, že Peugeot v polovině zápasu našel nějaký rytmus. „Jsem ale ráda, že jsem si svou přízeň nakonec opravdu získala,“ řekla.

Magda Lynet z Polska byla horší než Jaber. Lynette, která prohrála i středeční zápas, odpoledne porazila kanadskou sedmou nasazenou Leilu Fernandezovou 3:6, 6:3, 6:4. Lynette zachránila čtyři brejkboly a vyhrála 17minutové finále. V noci se vrátila do čela Estonky Kaia Kanepiové 6-3, 4-6, 6-2.

Celkem Linette odehrála 55 zápasů za čtyři hodiny, 38 minut a 16 sekund tenisového vítězství o postup.

READ  Kvitová postupuje v Eastbourne, aby připravila finále proti Ostapenkové

Sabalenková ve středu vyhrála svůj první zápas po téměř šesti týdnech a první set vzala bez větších problémů. Ale 20letá Anisimová, 47. světového žebříčku, našla po přestávce svůj rytmus, když Sabalenková začala dělat chyby.

Sabalenková měla dvě po sobě jdoucí dvojchyby a posunula se na 5:3 a Anisimová ze skupiny vyloučila. Anisimová ve třetím setu dvakrát brejkla Sabalenkovou a dostala se do vedení 4:0. Sabalenková uzavřela na 5:4, ale Anisimová ukončila zápas šestou hlavičkou a proti páté hráčce světa zlepšila na 3:0.

V pátek se Anisimová utká s Vandewegovou o postup do semifinále.

„Je to velmi dobrý výsledek, stejně jako ve čtvrtfinále, zvláště proti nejlepší nasazené,“ řekla Anisimová. „Je to obrovské zvýšení sebevědomí.“

Padusa také nezačal proti 21letému Leovi. Padusa vedla 5-3 ve druhém setu, když Leo vyhrál tři ze svých posledních čtyř zápasů a dostal se do tie-breaku. Liuovi chyběly v tiebreaku čtyřikrát dva body od vítězství v zápase, ale Padusa každou výzvu smetl.

Paduša proměnila svůj čtvrtý bod z bekhendu a uzavřela 72minutovou sadu. Kontrola je pak získána ve třetí skupině pro postup.

Ve čtvrtfinále se utká s Paduse Bencic, který po vítězství v prvním setu proti Keysovi překonal téměř dvouhodinové zpoždění v dešti. Poté, co přestalo pršet a pole vyschlo, se Bencic utkal s Američanem, který byl posledním zbývajícím mistrem na hřišti.

Dvanáctá nasazená ukrajinská hráčka Anhelina Kalinina zvítězila nad Francouzkou Alize Cornetovou 7-6 (5), 7-5.

Turnaj celý týden ovlivnilo špatné počasí a nejinak tomu bylo i ve čtvrtek. Předpovědi počítají s pátečním suchým počasím a v neděli mistrovským zápasem.