Andy Murray se kvalifikuje do semifinále Qatar ExxonMobil poté, co v kvalifikaci porazil Francouze Alexandra Mullera |  Novinky z tenisu

Andy Murray se kvalifikuje do semifinále Qatar ExxonMobil poté, co v kvalifikaci porazil Francouze Alexandra Mullera | Novinky z tenisu

Andy Murray, který už v rozhodujících setech porazil Lorenza Sonega a Alexandra Zvereva, se ve třetím setu prosadil znovu a sesadil světovou 170. pozici Alexandra Müllera a dostal se do semifinále Qatar ExxonMobil Open.

20:45, Spojené království, čtvrtek 23. února 2023

Andy Murray se v semifinále katarského šampionátu ExxonMobil utká s mladým Čechem Jiřím Lechkou, který ve čtvrtek porazil Francouze Alexandra Muellera ve třech setech.

Murray se bránil poté, co prohrál první set, a vyhrál 4-6 6-1 6-2 za dvě hodiny a tři minuty proti Muellerovi, který na začátku zápasu zpochybnil svůj světový žebříček 170.

Pětatřicetiletý Skot, který v předchozím kole vyřadil čtvrtého nasazeného Německa Alexandra Zvereva, byl nucen znovu předvést svůj nejlepší tenisový výkon, protože zůstal na cestě k zisku třetího titulu v Dauhá.

„Musel jsem začít střílet mnohem víc,“ řekl Murray během soudního rozhovoru.

„První set jsem nestačil s míčem a on mi diktoval hodně bodů a nutil mě hodně běhat.

„Samozřejmě jsem posledních pár dní hrál hodně tenisu a to by mi nedávalo nejlepší šanci vyhrát zápas, takže jsem vykročil a začal víc šancí.

„Snažil jsem se dostat k síti, když jsem měl šanci a podařilo se mi to proměnit.“

Murray, aktuálně světová sedmdesátka, prolomil Muellerovo úvodní podání a dostal se do vedení 2:0, ale kvalifikant nadále dominoval prvnímu setu s několika působivými údery těžkými míči.

Skot, sražený od základní čáry, odmítl dva brejkboly, když v osmé hře prohrával za stavu 3:4, a Mueller to po 53 minutách bral 6:4, protože jeho forma nikdy neklesla.

Zdálo se, že Murray se ve druhém setu ujal svého soupeře, přenesl zápas na Francouze a dvakrát ho brejkl do vedení 5:0.

READ  Česká restaurace a sportovní bar Sobo 151 nabízí levný brunch na Broadwayi

Muellerovi se podařilo zastavit příliv držením podání, ale Murray byl odměněn za svůj agresivnější styl, když za 30 minut získal druhý set 6:1 a vyrovnal stav zápasu.

V rozhodujícím zápase byl Murray nucen pracovat tvrději, ale zůstal silný a předvedl ještě více jiskřivého tenisu, když ještě dvakrát zlomil Mullera, než zpečetil vítězství silným držením.

Murray porazil Fernanda Verdasca ve finále v Dauhá v roce 2017 – jeho poslední titul před problémy s třísly toho léta – a nyní se utká s Českou republikou, světovou 53. číslem, která dříve porazila nejlepšího nasazeného Andrey Rubleva 4-6, 6-4, 6-3. den, čtvrtek.

21letý hráč řekl: „Posledních pár měsíců pro mě bylo opravdu úžasných. Opravdu jsem se těšil, že budu hrát tady v Dauhá na tomto krásném centrálním kurtu, takže jsem velmi šťastný z vítězství a těším se na zítřek.“ .“

Lehecka zakončil svou sezónu 2022 ve velkém stylu, když se dostal do finále turnaje Next Generation ATP v Miláně.

Letos drží vítěznou bilanci 11-3, také se dostal do čtvrtfinále na Australian Open, kde zaznamenal svou první výhru v top 10 nad Felixem Augerem-Aliassimem.

„Všechno jsem zlepšil,“ řekl Lechka, když přemítal o svém pokroku. „Na hřišti je hlavně moje mentalita. Získal jsem sebevědomí od další generace a teď jsem se naučil, jak toho využít.“

Když se Murray zeptal na Leheckého, řekl: „Začal rok velmi dobře, na Australian Open zaznamenal velký úspěch. Je to jeden z nejlepších mladých hráčů na turné.“

na jiném místě, Daniel Medveděv Probojoval se přes Christophera O’Connella 6-2 4-6 7-5 a dostal se do semifinále, kde se střetne s Kanaďanem. Auger EliasimKdo porazil Davidoviče Fokinu 6-4, 7-6 (7-5).