Ankita Raina porazila Rutuju a střetla se s Brendou ve finále ITF Open Women’s Singles |  Novinky z tenisu

Ankita Raina porazila Rutuju a střetla se s Brendou ve finále ITF Open Women’s Singles | Novinky z tenisu

Indka Ankita Rainaová v sobotu porazila krajanku Rutuja Bhosalovou 6:1, 6:1 a připravila zápas o titul ve dvouhře s nejlepší nasazenou Brendou Frohvertovou na KBB Trust ITF Women’s Open na stadionu KSLTA v Bengaluru.

Patnáctiletá česká tenisová hvězda Frohvertová ve druhém semifinálovém zápase zvítězila nad výzvou páté nasazené Dalily Jakupovic ze Slovenska 7:6(2), 6:2.

Probíhající turnaj o 40 000 $ je součástí ITF Women’s World Tour a pořádá jej Karnataka State Lawn Tennis Association (KSLTA).

Mezitím nejlépe nasazený pár Jorge Francisca a Portugalec Jorge Matilda vyhráli titul ve čtyřhře, když ve finále porazili čtvrté řecko-britské duo Valentini Grammatikopoulou, Edin Silva 5-7, 6-0, 10-3.

KP Balaraj, zakladatel KPB Family Trust, předal trofej vítězům. Slavnostního předávání cen se zúčastnil také Sunil Yagaman, společný tajemník KSLTA.

Semeno č. 4 Raina měla během spalujícího odpoledne naprostou kontrolu nad řízením, když dala několik šancí Bussellovi, který neměl žádné odpovědi na Raininu solidní hru, která se potácela ve všech odděleních. Dvojchyba Bhosaleové na mečbol dala Raině druhý set tím nejjednodušším způsobem.

„Každý zápas je jiný a musíte na tom být co nejlépe – psychicky i fyzicky. Jsou dny, kdy se fyzicky necítíte na 100 procent, ale v těchto dnech potřebujete mentálně vydat to nejlepší, co ve vás je a prosadit se.“ Byla jsem schopná,“ řekla Raina po zápase. Hrát takticky, jak jsem plánovala a co mi trenér řekl, abych v dnešním zápase udělal.“

„Poprvé jsem tady viděl Brendu. Budu s trenérem diskutovat o tom, co můžu dělat na hřišti, o tom, dělat ta velká rozhodnutí, přemýšlet takticky, když se dynamika náhle změní.“ [in the final]. Jsem šťastný a nadšený, že budu hrát finále po roce 2021 nebo 2022 kvůli Covidu a bude mi potěšením zvednout trofej v Indii.“

READ  Spotaková, světová rekordmanka v hodu oštěpem, oznámila ukončení kariéry

Naproti tomu utkání Fruhvirtové bylo mnohem těsnější, než by skóre napovídalo. Jakubovic vedl v prvním setu za stavu 5:1, než Češka proměnila na 5:5.

Jakubovic znovu brejkl Frohvertovou do vedení 6-5, ale ta vyrovnala skóre a dovedla první set do tie-breaku. Fruhvirtová vyhrála set bez větších fanfár a ve druhém setu se zdálo, že boj mimo Jakupovic utichl.