Annette Kontaveitová a Emma Raducanová naštvaná ve Wimbledonu

Kredit: Susan Mullan-USA Today Sports

Nasazená dvojka Anett Kontaveitová a nasazená desítka Emma Radocano byly ve středu ve svém druhém kole ve Wimbledonu naštvané a otřásly ženským polem.

Němce Julii Niemeyerové trvalo pouhých 58 minut, než vyřadila Kontaveitovou 6-4 6-0 a získala své první vítězství v kariéře nad 10 nejlepšími hráči.

Kontaveitová z Estonska letos na jaře bojovala s COVID-19 a hrála svůj první turnaj od pádu v prvním kole French Open minulý měsíc.

Niemeyerová ztratila při svém prvním podání pouze pět bodů a nikdy nečelila brejku. Zatímco měl 13 výher a stejný počet snadných faulů, Kontaveit měl pouze sedm vítězů, aby trefil 24 snadných faulů.

„Předtím jsem hrál s bývalými top 10 hráči a věděl jsem, že mám úroveň. Bylo to velmi těsné. Dvakrát jsem prohrál ve třech setech,“ řekl Niemeyer.

Radocano z Velké Británie, šampionka US Open, podlehla před domácím publikem Francouzce Caroline Garciaové 6:3, 6:3.

Garciaová, která v září 2017 skončila čtvrtá na světě, se potřetí v kariéře kvalifikovala do třetího kola v All England Clubu v Londýně výhrou 85 minut.

Nyní vyhrála sedm her v řadě, přičemž tato výhra je za 25 vítězi za 12 Radočanem. Při svém prvním podání získala 74 % bodů.

Padla i Španělka Garbine Muguruzaová, devátá nasazená. Němce Gret Mininové trvalo pouhých 61 minut, než poslala Muguruzaovou 6-4 6-0. Muguruzaová měla 33 nevynucených chyb.

Do třetího kola se ve středu kvalifikovala i osmá nasazená Američanka Jessica Pegolaová. 12. nasazená Jelena Ostapenko z Lotyšska; Česká šestka Karolína Plíšková, šestka; Patnáctá Němka Angelique Kerberová, která v roce 2018 vyhrála Wimbledon.