Argentinec Paez porazil Lihicu a vyhrál turnaj ATP Winston-Salem Open

Argentinec Sebastian Paez vyhrál sobotní Winston-Salem Open vítězstvím v řadě nad Čechem Jiřím Lehicou (Chuck Burton).

Argentinec Sebastian Paez získal svůj první titul na hard kurtu ATP, když v sobotu ve finále Winston-Salem Open porazil Čecha Jiřího Lijeku 6-4 6-3.

Pro 22letého hráče to bylo třetí letošní vítězství po vítězstvích na antuce na Austrian Open začátkem tohoto měsíce a Cordoba Open v jeho rodné zemi v únoru.

Baezová v prvním setu prohrávala 3:1, ale vyhrála tři hry v řadě, aby převzala kontrolu nad zápasem.

Lejica, hrající ve svém prvním finále ATP, prolomil Baezovo první podání ve druhém setu, ale Argentinec se okamžitě vrátil a od té doby už nikdy nevypadal v nebezpečí.

Byl to působivý výkon od Páeze, který hrál v pátek pozdě ve vyčerpávající třísetové bitvě trvající tři hodiny a 20 minut proti nejlépe nasazenému Chorvatovi Bornovi Coricovi, zatímco Lehica vypadl poté, co Sebastian Korda odstoupil se zraněním.

Baez vypálil 28 vítězů a zachránil pět ze sedmi brejkbolů a vítězství znamená, že se posunul o 10 míst ve světovém žebříčku na 32. místo před US Open příští týden.

Páez se také stal prvním Argentincem od Juana Martína del Potra, který vyhrál tři tituly ve stejné sezóně.

Vítězství bylo perfektní přípravou pro Baezův zápas prvního kola na US Open, kde se znovu postaví proti Coricovi.