Aryna Sabalenková poráží Cheng Qinwen a postupuje do semifinále

Aryna Sabalenková usiluje o zisk svého druhého grandslamového titulu poté, co loni v lednu vyhrála Australian Open

US Open 2023

místo: Flushing Meadows, New York Termíny: 28. srpna – 10. září

Dosah: Živé textové a rozhlasové komentáře denně na webu a aplikaci BBC Sport, BBC Radio 5 Live a 5 Sports Extra

Druhá nasazená Aryna Sabalenková se třetí rok po sobě dostala do semifinále US Open, když porazila 23. nasazenou Čeng Čchin-wen z Číny.

Sabalenková, která se začátkem týdne dozvěděla, že se po turnaji stane světovou jedničkou, vyhrála 6-1, 6-4.

Pětadvacetiletý Bělorus nikdy nehrál v newyorském finále.

Sabalenková narazí na vítězku posledního čtvrtfinálového zápasu mezi wimbledonskou šampionkou Markétou Vondroušovou a Američankou Madison Keysovou.

Česká devátá nasazená Vondroušová a Keysová, která byla grandslamovou dvojkou z roku 2017, hrají ve středu večer, který začíná v 19:00 místního času (00:00 GMT, čtvrtek).

Sabalenková, která v semifinále prohrála s Kanaďankou Leilou Fernandezovou a Polákem Igou Swiatekovou, řekla: „Myslím, že jsem dnes hrála skvělý tenis a jsem velmi spokojená s vítězstvím. Hrála jsem skvěle na US Open.“

„Nyní mám příležitost zlepšit se v semifinále.

„Naučil jsem se [since the previous semi-finals] Jsem připraven hrát tyto rally a zůstat ve hře a bodovat teď. „Také jsem se soustředil na své fyzické schopnosti a stal jsem se méně unavený na hřišti. Jsem připravený hrát, kdekoli chci teď.“

Sebevědomá Sabalenka zdůrazňuje svůj titul

Sabalenková byla považována za favorita před turnajem vedle obhájkyně titulu Swiateka v závěrečném grandslamovém podniku sezony díky své celoroční působivé formě a předchozímu původu na tvrdých kurtech na US Open.

Nejlepší nasazená Swiateková, která odstoupila z osmifinále Lotyška Jelena Ostapenková, dala těm, kteří podporují Sabalenkovou, větší důvěru v její schopnost vyhrát svůj druhý major titul.

READ  NM State vítá UT Rio Grande Valley, aby zahájil WAC Play

Šampionka Australian Open postoupila v roce 2023 do semifinále všech čtyř grandslamů a stala se první ženou od Sereny Williamsové v roce 2016, které se to povedlo.

Zatímco americká šestá nasazená Coco Gauffová vypadá na druhé straně remízy silně, způsob výhry Sabalenkové nad Zheng poskytl další důkazy o jejím pověření.

Sabalenková před čtvrtfinále neztratila ani set a v předchozích čtyřech zápasech prohrála pouze 16 her.

Způsob, jakým od začátku dominovala 20leté Chengové, ukázal její sebevědomí, když získala prvních sedm bodů, aby si připravila cestu k brzké pauze.

Sabalenková dovolila soupeřce získat pouhé čtyři body, vedla 5:0 a první set vyrovnala za 27 minut.

Zheng je jednou z nejžhavějších vyhlídek na WTA Tour a nakonec se usadila ve svém prvním velkém čtvrtfinále.

Druhý set byl velmi těsný, Sabalenková prokázala své podání jednou v šesté hře.

Poté, co Cheng chybou zachránil mečbol, dostala Sabalenková druhý gól v dalším zápase, když Chengová volejem prohrála bekhendový winner do sítě a pečetila výhru za pouhou hodinu a 13 minut.