Atleti SSWSC pokračují v úspěchu mistrovství světa

Lyžařka Steamboat Springs v severské kombinaci Annika Malacinski se v roce 2021 projela na palubě HS75 na kopci Howelsen Hill. Malacinski se v neděli 26. února 2023 zúčastnil pravidelné vrchařské soutěže týmu USA Mixed na mistrovství světa FIS ve slovinské Planici. Malacinski závodil v The třetí etapě běžecké štafety dokončila svůj úsek za sedm minut a 21 sekund.
John F. Russell / Pilot parníku a dnešek

Mistrovství světa Mezinárodní lyžařské federace pokračuje pro různé sportovce spojené s klubem zimních sportů Steamboat Springs v Planici ve Slovinsku a Bakuriani v Gruzii.

Ve Slovinsku se v neděli 26. února utkají tři sportovci Nordic Steamboat v pravidelném závodě smíšených družstev do vrchu.

Tým USA tvořili Niklas Malacinski z SSWSC, Anika Malacinski a Alexa Brabec, zatímco Benjamin Loomis z Flying Eagles Ski Club byl čtvrtým členem týmu.

I přes skok na osmé místo dokázaly USA strávit hodně času ve štafetě v cross country, aby předstihly Slovinsko a získaly sedmé místo. Tým projel cílem, 4 minuty a 20 sekund před prvním Norskem, ale porazil Slovinsko na osmém místě o téměř tři minuty.

Niklas Malacinski se ve středu 1. března vrací do kurzu severské soutěže mužské kombinace.

Malacinski byl nejvzdálenějším americkým skokanem na 120 metrů a pomohl týmu získat 336,9 bodu, což ho posunulo na deváté místo ve štafetě na 4 x 5 km cross country.

Skupině se podařilo uhrát jedno místo ve štafetě a předjet Českou republiku – v angličtině všeobecně známou jako Czech Republic – na osmé místo. Nicklas Malacinski bruslil druhou etapu za tým USA a dokončil 5 km za 12:34.

Mick Dierdorf, vpravo, vede smečku ve své první jízdě na mužském snowboardingu na Zimních olympijských hrách mužů 2018 v Pchjongčchangu v Jižní Koreji. Dierdorff je členem snowboardcrossového týmu 2023 USA Snowboard Championship a ve svém posledním podniku ve středu 1. března v Bakuriani ve státě Georgia se probojoval do osmifinále.
Joel Reichenberger/pilot parníku a archiv dnes

Annika Belchu je ve čtvrtek 2. března zpět na skokanském můstku ve Slovinsku. Belshaw byl opět nejlepším americkým skokanem, když skončil ve skoku 32 na 108metrovém skoku, který získal 83,5 celkových bodů.

READ  České školy a odbory stávkují proti vládnímu plánu úspor

Belshawovi chyběla jen dvě místa od čtvrtečního druhého skoku.

Na skateboard crossu byl Mick Dierdorf ve středu ve finále 1/16 v Gruzii druhým nejlepším střelcem. Později skončil třetí ve své rozjížďce v osmifinále, těsně před druhým místem potřebným k postupu nahoru.

Také v Georgii se Riley Jacobsová ve středu zúčastnila kvalifikace na ženské U-rampa.

Jacobsová dopadla lépe ve druhém ze svých dvou kol s průměrem 63,75 bodu. Tím se zařadila na celkové deváté místo, mimo osmé místo potřeboval k postupu na podnik mistrovství světa v sobotu 4. března.