Australian Open: Krejčíková a Siniaková bojují o titul ve čtyřhře

MELBOURNE: Šampionky French Open Barbora Krežiková a Kateřina Siniaková dnes přidaly do svého životopisu ženský titul Australian Open ve čtyřhře, když zvítězily 6-7 (3), 6-4, 6-4 nad Annou Danielinovou a Beatriz Haddad-Maaovou.

Nejlepšímu nasazenému, který byl vloni v Melbourne Parku nakonec poražen, chvíli trvalo, než se prosadil, a musel se vrátit z nižší skupiny, aby poprvé získal titul.

Krejčíková se Siniakovou ve finále ženské čtyřhry utkají s Danilinou a Maiou.

Nenasazené duo porazilo olympijské vítězky v tiebreaku a vyhrálo první set, ale na konci druhého setu bylo skóre vyrovnané, protože české duo našlo svůj rytmus.

rozhodující set

Krijsikova a Sinyakova zlomily Haddad Mayaovou na pět her v rozhodující sadě k využití a o dva zápasy později zvýšily gól Sinyakové forhendem na podání Daniliny.

Danilinin úder do sítě odstartoval brejk, který zastavil oslavy soupeřky, Křižiková si ale podržela podání a zápas ukončila.

Vítězství je pro české duo čtvrtým společným grandslamovým titulem, když vyhrálo French Open v letech 2018 a 2021 a Wimbledon v roce 2018.