Barty přežil test Krejčíkové, aby se konečně dostal do čtvrtfinále ve Wimbledonu

LONDÝN (Reuters) – Porce nebyly plné kapacity a údery byly často trochu divné, ale to nezabránilo Ash Party v tom, aby poprvé dosáhla čtvrtfinále Wimbledonu vítězstvím 7-5 6-3. V pondělí šampionka French Open Barbora Krezhikova.

Světová australská jednička, budoucí wimbledonská šampiónka, musela od svého debutu v roce 2012 čekat dlouhých devět let, aby se konečně umístila ve čtvrtfinále na hlavní trávě.

Těší se na to všechno, 25letý mladík řekl: „Jsem nadšený. Je to poprvé, užiju si to bez ohledu na to. Je to odrazový můstek k tomu, co je jedním z mých největších snů.“ Australský zápas s Ajlou Tomljanovic.

Tváří v tvář české soupeřce, která až do minulého úterý nehrála dvouhru na trávníku, se od Barty očekávalo, že si svůj rodokmen na travnatém kurtu ulehčí.

Byla to však ona, kdo narazil jako první, když Křižíková hrozila, že vyhraje svůj 16. zápas v řadě poté, co využila časnou iniciativu, když v prvním setu prolomila vedení 2: 1.

Ale ve světové bitvě číslo jedna, s Krejšíkovou na čele žebříčku žen, se Barty věnovala času, než konečně svázala 4: 4, když Češka zasáhla bekhend.

To byl okamžik, kdy se Barty konečně cítila „příliš volná“ a „příliš pohodlná“, aby začala dělat to, co umí nejlépe.

Nejlepší semeno zasadilo velkou ránu nadějím Krijsikové, že se stane první ženou od Sereny Williamsové v roce 2015, která ve stejném roce vyhrála dvojnásobek Roland Garros Wimbledon, když zlomila Češku, aby milovala vítězství v prvním setu.

Vlna průlomů v polovině druhého setu nedokázala Bartyho přemoci a po uzavření výhry esem se její tváře vyboulily, než se rozesmály – její úleva při stoupání přes překážku čtvrtého kola je citelná.

READ  Mužskou reprezentaci ČR vede Jaroslav Berka

Soutěž, ve které Barty udělal pět dvojchyb, vzala pouze 53% z prvního podání ve hře a udělala více neúmyslných chyb (24) než vítězů (22), nepřinesla přesně takové statistiky, jaké by světová jednička byla pyšný na.

Ale na co může být Australan pyšný, je způsob, jakým odmítla paniku, kdykoli Krizhikova hrozila na své koloně deštěm.

I když Bartyová v sedmé hře druhého setu skončila na 0-40, vykouzlila volný hod esa a vítěze za nerozhodného výsledku. Ačkoli 14. semínka Krejčíkové dokázala tuto hru ukrást Bartymu, byla to její poslední možnost.

„Byl to neuvěřitelně těžký zápas,“ shrnul šampion Roland Garros 2019 Barty, který v předchozím kole porazil čtyřhru Katerinu Siniakovou.

„Prvních 15 nebo 20 minut jsem měl pocit, že se opravdu snažím chytit míč z její rakety. Nebyl jsem schopen udělat dost a dát si šanci dostat se do hry, jednoduše a jednoduše.“

„Bylo to jen o tom, dát si čas na to, abych se usadil v zápase, co se týče pocitu super volnosti a super pohodlí, jen jsem se dostal do zápasů,“ dodal Barty, jehož kariéru na French Open přerušilo zranění stehna.

(Prietha Sarkar zprávy). Střih: Andrew Cawthorne, Ken Ferris a Christian Radnedge

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.