Brankář UMass vede Česko k ohromujícímu rozrušení World Juniors

Brankář UMass Michael Hrabel předvedl 28 zákroků a byl perfektní ve třetí třetině, když Česká republika ohromila Kanadu 3:2 ve čtvrtfinále mistrovství světa juniorů IIHF ve Švédsku.

Hrabal, prominentně s brankářskou maskou zdobenou UMass, byl za své úsilí vyznamenán IIHF jako sportovec roku České republiky.

Češi postupují do semifinále ve čtvrtek v 9:00 nebo 13:30 EST. Oficiální čas startu a soupeři ještě nejsou stanoveni. Všechny zápasy jsou na síti NHL.

Česko vedlo po první třetině 2:0, ale Kanada odpověděla ve druhé.

Jakub Stankle skóroval, když do konce třetí třetiny zbývalo 11,7 sekundy a dostal Kanadu do vedení.

Hrabal, 6 stop vysoký rodák z Prahy, byl druhým brankářem vybraným v červnovém draftu NHL, celkově 38. volbou týmu Arizona Coyotes.

Je 7-3-1 s 2,67 GAA jako nováček pro UMass v tomto roce. Původně Hrabalův Amherst ETA byl v letech 2024-25 po dvou letech v juniorském hokeji. V plánu bylo, že bude hrát loni v NAHL a letos v elitnější USHL. Místo toho loni naskočil do Omaha Lancers USHL a byl světlým bodem v bojujícím týmu. UMass za stavu 13-17-5 ztratil dva brankáře na přestupovém portálu, takže pro obě strany mělo smysl urychlit Hrabalovu cestu.

Spoluhráč z týmu UMass Dans Lokmelis z Harapalinu, kapitán lotyšského týmu, v úterý dvakrát skóroval za Lotyšsko proti týmu USA. Lokmelis je volbou Bruins ve čtvrtém kole.

• Všechny sázkové stránky v MA budou mít promo kódy pro registraci. Nezapomeňte se podívat na BetMGM Massachusetts a DraftKings Massachusetts.