Bruins vyhráli 17. v řadě nad Coyotes 2:1 – Boston News, Weather, Sports

GLENDALE, Ariz. (AP) — Linus Ullmark zastavil 30 střel, David Pastrňák zaznamenal dvě asistence a Boston Bruins natáhli svou vítěznou sérii nad Arizona Coyotes na 17 zápasů v řadě, když v pátek večer zvítězili 2:1.

Erik Haula a Charlie McAvoy měli každý gól, který pomohl Bostonu odrazit se od dvoubrankového vedení po prohře s Coloradem.

„V O-zóně jsme měli určitý trvalý tlak,“ řekl Haula. „Ne nutně tak těžké, jak bychom chtěli být v první třetině.“ V průběhu zápasu jsme se zlepšovali. Nakonec jsme udělali dost, abychom získali dva body.“

Arizona na tom byla mnohem lépe poté, co se rozpadla pozdě v napjatých ztrátách s Pittsburghem a New York Rangers.

Scott Wedgewood byl ostrý ve druhém startu ve 12 zápasech a skončil s 36 zákroky. Nick Schmaltz řídil odraz Arizony od prvního gólu Bostonu, když skóroval na konci první třetiny.

Coyotes promarnili několik brankových příležitostí, zvláště pozdě, a Boston od roku 2010 v České republice stále nebyli. Celkově prohráli čtyřikrát v řadě.

„Je těžké proti nim zaútočit, což se nám dnes večer povedlo,“ řekl trenér Coyotes Andre Tourigny. „Je to něco, na co můžeme být hrdí, ale nemáme co ukázat.“

Boston ve svém posledním zápase vyfoukl vedení 3:1, ve středu prohrál s Avalanche 4:3 v prodloužení poté, co dal gól do konce základního pravidla 36 sekund.

Bruins se dostali do dalšího brzkého vedení, když obránce Coyotes Anton Stralman vyrazil puk přímo k Pastrňákovi v levém kruhu. Pasternak rychle otočil Haulovi, který porazil Wedgewooda ze slotu.

Schmaltz vyrovnal na konci první třetiny, když trefil hokejku Ullmarka z levého kruhu po deke Shanea Gostisbehereho nakrátko zmrazil brankáře Bostonu.

„Věděl jsem, že se budou přehánět,“ řekl Gostibehere. „Měl jsem dobrou střelu a myslel jsem si, že když budu pumpovat falešně, otevřou se jiné věci.“ Nickyho jsem neviděl hned, ale když jsem došel doprostřed, uviděl jsem ho.“

READ  Český záložník Yankto se stěhuje z Getafe do Cagliari

McAvoy vrátil Boston do přesilovky na konci druhé třetiny, když skóroval z pravého kruhu na střelu, kterou Wedgewood neprohlédl.

Wedgewood předvedl několik tvrdých zákroků, když Boston šel v po sobě jdoucích přesilových hrách v polovině třetí třetiny, poté se zastavil při střele Hauly ve slotu 4 na 4.

Ullmark byl stejně dobrý v posledních dvou minutách poté, co Arizona stáhla Wedgewooda, čímž provedl několik těžkých zásahů v provozu.

„Je mnohem zábavnější vyhrávat hry na denní bázi, mám pocit, že mám příležitost vyhrát každou noc,“ řekl Ullmark. „Neexistují žádné hry, kde by ses cítil mimo.“ Kluci tam půjdou a odehrají celkově 60 minut na maximum.“

MARCHANDŮV KOP

Centr Bruins Brad Marchand byl dotázán, zda by Arizona mohla několik let hrát v nové aréně Arizona State s 5000 místy k sezení, a dostal se do průzkumu ohledně návštěvnosti Coyotes.

„Jediný způsob, jak nyní získat 5 000 fanoušků na svých hrách, je, že jim dají 4 500 zdarma, takže by se toho moc nezměnilo,“ napsal Marchand ve čtvrtek na Twitteru.

Fanouškům v Gila River Areně to zřejmě nevadilo a ani o Marchandově výkopu nevěděli. Většina z nich měla na sobě oblečení Bruins.

POZNÁMKY

Schmaltz šel krátce na trestnou lavici za dvojnásobný menší trest pro Antona Blidha. Videorecenze ukázala, že McAvoy trefil Blidha svou holí, nikoli Schmaltz. … McAvoy a Antoine Roussel z Arizony byli posláni na trestnou lavici za bitku na začátku třetí třetiny. Roussel ukončil souboj tvrdým právem na hlavu McAvoye, ale dostal dvakrát menší trest za hrubku. … Boston D Matt Grzelcyk se vrátil poté, co vynechal dva zápasy se zraněním horní části těla. … … Bruins G Tuukka Rask má každý den zranění v dolní části těla.