Carolina Hurricanes Seattle Kraken Martin Nikas

O akci se v neděli večer v PNC Areně postarali Carolina Hurricanes výhrou nad Seattle Kraken 3-2 při první návštěvě expanzní franšízy Rally.

Kraken v zápase vedl 1:0 a 2:1, ale gól Teuva Teravainena z druhé půle a vítěze třetího poločasu Martina Nečase, který byl nedávno pokousán, pomohl připravit půdu pro vítězství domácího týmu.

Nino Niederretter vstřelil další gól za Hurricanes, zatímco Alex Weinberg a Kaley Yarncrok dali gól za Seattle. Ante Ranta prošel Kansem velmi dobře a zastavil 28 z jeho 30 střel, zatímco Philipp Grobauer prohrál na druhém konci ledu.

V první třetině se nic nestalo, Kraken si udržel vedení ve střelách, zatímco Canes dominoval ve skórovacích příležitostech. Oba brankáři předvedli několik skvělých zákroků a ani jeden tým nevytvářel velké nebezpečí.

To se ale změnilo ve druhém poločase, kdy do sítě začaly padat branky. První přišel o silné hře v Seattlu, umístění nejlepšího 29bodového vedení ligy před nejlepším hráčem ligy. Seattle si vytvořil příležitost k odskoku a Wennberg jednou prostřelil Raantu.

Carolina odpověděla stejnou přesilovou hrou, i když výhoda trpělivého muže se v posledních vteřinách vyplatila. Seth Jarvis vyslal silnou střelu, která měla velký odskok od Grubauera a Jesperi Kotkaniemi byl u toho, aby posunul malou přihrávku Niederreiterovi ke skórování.

Ale nerozhodný výsledek nevydržel, Seattle skóroval ve druhém poločase a ošklivá obranná série s Canes už po 1:06, kdy se Jarnkrok dostal za obranu a překonal Raantu.

Canes to dokázal zapojit o vteřinu později, zpátky v přesilové hře. Sebastian Aho vybojoval remízu v útočném prostoru a Tervainen byl u toho, aby ve svém 500. zápase v National Hockey League vstřelil domácí gól.

Ihned po pokutovém kopu v polovině třetího poločasu postoupili Hurricanes, když Nikas smetl opici ze zad a skóroval. Branka, kterou Nikas vykopl z dalšího těžkého odrazu, byla pro českého křídelníka první brankou po 19 zápasech.

READ  Boris Johnson zdvojnásobil počet britských vojáků, kteří čelí Putinovým silám na Ukrajině

Canes si poté výhru udrželi, unikli pozdnímu vzestupu ze Seattlu na prázdnou branku, aby utěšili Krakena a prodloužili svou domácí bodovou sérii na 11 zápasů.

Carolina teď bude mít pár dní volna, protože Canes se do akce vrátí až ve čtvrtek večer proti Coloradu.