Celtic 3-2 Dundee: Hattrickem Giorgose Giakomakise dává Hobbs tříbodový náskok před skotskou premiérou | fotbalové zprávy

Dramatická pozdní trefa Giorgose Giacomakise završila jeho hattrick a přisoudila Celticu vítězství 3:2 nad Dundee, čímž si upevnila náskok v čele Premier League na tři body.

Když nový trenér Dennis Park Mark McGee sledoval z ranveje, jak byl popraven poprvé po šesti zápasech, útočník Danny Mullen se po rohovém kopu ve 26. minutě překvapivě trefil do spodní části ligy.

Vracející se Giacomakis během čtyř minut před přestávkou dvakrát skóroval, pouze obránce Dark Blues Ryan Sweeney po hodině vyrovnal.

obrázek:
Ryan Sweeney z Dundee slaví, když zvýšil na 2:2

Ale ve finále plném napětí řecký útočník v 86. minutě vypálil vítěznou branku, aby naplno využil remízu Rangers 1:1 na hřišti Dundee United na začátku dne.

Georgios Giacomakis slaví hattrick Celtic 3:2
obrázek:
Giorgos Giacomakis z Celticu slaví hattrick 3:2

McGhee byl zatčen až do konce sezóny po odchodu Jamese McPakea uprostřed týdne a bývalý útočník Celticu si musel odpykat trest od svého posledního působení ve funkci hlavního Motherwella, přičemž operace z podzemního prostoru řídil asistent Simon Rusk.

Jak Celtic bojoval, aby porazil Dundeeho

Hra začala víceméně podle očekávání. Celtic kontroloval míč a pracovití hosté se stáhli do obrany.

V 11. minutě se záložník Hobbs Matt O’Reilly prosmýkl kolem kapitána Calluma McGregora a jeho obrana našla Giacomakise, ale nedokázal se správně dotknout míče a ten předběhl vzdálenější tyč.

Sebevědomí hostů pomalu rostlo, a když se Paul McMullan stočil z levého rohu, obrana Hobbse se zastavila, zatímco spoluhráč Mullen pálil kolem brankáře Joea Harta.

Ohromený Celtic zvedl rytmus a ve 34. minutě během soustředěného tlaku vyrovnal.

Obránce Karl Starvelt zachránil centr Jota v dresu Dundee a Giacomakisova střela do otočky ze 14 yardů nedala brankáři Dundee Ianu Lawlorovi šanci.

READ  Gauffová a Nosková postupují do WTA Tour Finals

O čtyři minuty později byl řecký útočník po ruce, aby prostrčil míč za čáru z bezprostřední blízkosti poté, co Lawlor centroval od Daisena Maedy, který předtím promarnil z yardů.

Hobbs poté pokračoval v pokutovém kopu, aby zachránil Giacomakise od Fontay Daly Campbell, ale rozhodčí Gavin Duncan se nepohnul.

Druhý poločas sliboval více keltské energie.

Maeda se nedokázal spojit s Jotovým centrem z yardů na začátku druhé půle, než McGregor vystřelil nad tyč z 16 yardů.

Jota vsítil míč parádní střelou z 12 yardů ještě před hodinou, ale praporek pro ofsajd už byl nad.

Zdálo se jen otázkou času, kdy domácí navýší svůj náskok, ale Dundee ohromil Celtic Park podruhé, když narazil na Sweeneyho přímým volným kopem od náhradníka a bývalého křídelníka Hobbse Nialla McGinna, který v minulosti nízko hlavičkoval. Jelen.

Celtic se vrátil a Reo Hatate prošel kolem pravé tyče Lawlora, zatímco na druhém konci se o chvíli později Mullen přiblížil k pokusu Maxe Andersona.

Uprostřed rostoucího napětí to Celtic hodil na Dundeeho a nakonec zajistil vítězný gól v 86. minutě, když Giacomakis zblízka poslal centr Anthonyho Ralstona kolem Lawlora, tentokrát však hosté neměli odpověď.