Česká Markéta Vondroušová porazila Onse Jabera a získala titul ve Wimbledonu 2023 |  Novinky z tenisu

Česká Markéta Vondroušová porazila Onse Jabera a získala titul ve Wimbledonu 2023 | Novinky z tenisu

Nové Dillí: Česká republika Markéta Vondroušová Tunisko bylo poraženo Anas Jaber V pevných kombinacích vyhrát a Wimbledon Sobotní finále ženské dvouhry. Vondroušová vyhrála zápas o titul 6:4, 6:4.
Stalo se: Vondroušová vs. Jabeur, finále
Čtyřiadvacetiletá Vondroušová se stala první nenasazenou hráčkou, která vyhrála ženský singlový titul ve Wimbledonu v profesionální éře, a nechala šestou nasazenou Jabeurovou na druhém místě už druhý rok po sobě.

Vondroušová se připojila k Janě Novotné a Petře Kvitové jako jediné Češky, které vyhrály wimbledonský titul.
Je devátou nezařazenou ženskou grandslamovou šampionkou.

Jaber se snažila stát se první arabskou hráčkou, která vyhrála grandslamový titul, a první Afričankou, která vyhrála jeden ze čtyř velkých turnajů.

„Bude to těžký den, ale já se nevzdám,“ řekla a utírala si slzy.
„Je to nejbolestivější ztráta mé kariéry. Ale jednoho dne se tam dostaneme, slibuji, že se nevzdám.“

Pod střechou centrálního kurtu předvedla napínavou show, protože Vondroušová, která loni podstoupila operaci zápěstí a turnaj vynechala, se chovala chladnou, aby si zajistila titul.
Vítězství Vondroušové završilo působivý comeback poté, co sérii zranění zastavila její slibně rozjetou kariéru.
„Po tom všem, čím jsem si prošla – loni touto dobou jsem měla sádru – a teď nemůžu uvěřit, že držím tuto trofej,“ řekla Vondroušová, kterou v roce 2022 vyřadilo zranění zápěstí.

Před pouhými 12 měsíci byla zraněnou divačkou ve Wimbledonu a musela sledovat, jak se její nejlepší kamarádka Miriam Kolodziejová snaží kvalifikovat do hlavního losu.
Druhá operace zápěstí Vondroušové vyřadila stříbrnou olympijskou medailistku na šest měsíců, i když její absence na turné jí alespoň poskytla prostor a čas se vdát.

Byla druhou nejníže umístěnou hráčkou, která se dostala do finále Wimbledonu – pouze Serena Williamsová v roce 2018 byla o 181 pod ní.
Její kariéra byla tak nepředvídatelná, že požádala svého manžela Stjepana Šimka, aby zůstal doma v Praze a staral se o jejich kočku Frankie až do finále, kdy se našel hlídač zvířat, který jejímu partnerovi umožnil cestu do Wimbledonu.