Česká republika ohromila Kanadu v úvodním zápase juniorského mistrovství světa mužů

Brandt Clarke cítí vzrušení v šatně Canadiens.

Talentovaný a superkvalifikovaný seznam, který zahrnuje tři hráče NHL a předpokládanou nejlepší volbu na draftu v roce 2023, měl závratě při pomyšlení, jak zapůsobit na vzteklé domácí publikum.

Jakmile puk spadl, byl to úplně jiný a úžasný příběh.

Jaroslav Chmilar a Matos Menčic vstřelili dva góly s odstupem 33 sekund během kousavého pětiminutového zápasu, když Česká republika v pondělí na mistrovství světa juniorů v obou zemích ohromila Kanadu 5:2.

„Chtěli jsme předvést show,“ řekl Clark, jeden ze tří hráčů NHL na hostování do národního týmu. „Pravděpodobně nás to odvedlo od toho, co jsme skutečně zamýšleli udělat – být prostě tvrdohlavým týmem, týmem, proti kterému nikdo nechce hrát.

„Když se ptáš [the Czechs] Nebyli jsme. „Neměli velké problémy dostat míč ze svého pásma a neměli velké problémy s jeho manipulací v našem pásmu.“

Stanislav Svozil a David Špaček shodně s gólem a asistencí a David Moravec se trefili také za smolné Česko, zemi známou jako Česká republika. Výborný byl Tomáš Suchánek, který za organizovanou a odhodlanou skupinou předvedl 36 zákroků.

„Nikdy jsem neměl lepší pocit,“ řekl Svozel. „Nevím, jak to vysvětlit.“

pozorovala Česká republika štve Kanadu:

Kanada se už nevzpamatovala poté, co z pokutového kopu vedly dva góly Čechů

Poté, co byla Kanadě nařízena penalta za nedovolený zásah, Česká republika dvakrát skórovala a hru dostala mimo dosah.

Shane Wright odpověděl gólem a asistencí a Connor Bedard odpověděl na nesourodou Kanadu, která se občas pohybovala volně.

„Všichni jsme zklamaní – zklamaní z naší snahy, zklamaní z výsledku,“ řekl Wright, kapitán Kanady a číslo 4 v roce 2022. „Víme, že máme mnohem lepší.“

„Zpočátku hráli trochu intenzivněji,“ dodal Bedard, od kterého se očekává, že se v červnu stane jedničkou. „Dlouhou dobu nás přehrávali.“

READ  Návrh české vlády na zastropování příjmů výrobců energie nejvíce ovlivnila jaderná energetika

Benjamin Gaudreau dal pět gólů ze 17 střel, než ho ve druhém poločase vystřídal Tomáš Milič. Milic zachránil 10 šancí a tým, který byl na turnaj nominován, rázem prohrál s Čechy poprvé po 3285 dnech.

„Neodolali jsme“

Švédsko ve druhém zápase první skupiny porazilo Rakousko 11:0.

„Nechci říkat ‚šok‘, protože jsme věděli, že pokud to nezvládneme, budou tam opravdu dobré týmy,“ řekl Clark. „Je to tak trochu neuvěřitelné, že se to stalo tak rychle. Je to jako: 'Páni, hra nám utekla',“ dodal.

„Nebojovali jsme, abychom se do toho vrátili.“

Při hledání 20. zlaté medaile po vítězství v Edmontonu loni v létě utrpěla Kanada na turnaji mužů do 20 let teprve druhou prohru ve 24 zápasech s Čechy od roku 1994, jedinou další porážku na penalty v předkole 2013.

Kanadský trenér Dennis Williams řekl: „Je snadné vyhrát a kvalifikovat se.“ „Teď nám řekne, jakou máme skupinu.“

Jako kapitán šatny Wright řekl, že po jedné z nejhorších domácích porážek v zemi musí existovat odpovědnost.

„Muži by se na sebe měli podívat do zrcadla,“ řekl. „Opravdu musíme přijít na spoustu věcí. Vím, že odpovíme.“

Za stavu 3:2 ve druhé třetině se Kanada zhroutila poté, co útočník Zach Dean dostal pokutový kop za nedovolenou hlavičku.

„Byl jsem překvapen,“ řekl Wright. „Nejsem si tím jistý, ale je to tak.“

Když se Dean brzy osprchoval, Chmilar skóroval z Gaudreauova prahu a o chvíli později Mencic vypálil z ostrého úhlu, aby ukončil brankářův nezapomenutelný večer.

Kanaďané měli na začátku třetí třetiny přesilovku, ale nedokázali se propojit a tiše sebevědomí Češi si odtamtud udrželi nervy a vytáhli nepravděpodobnou výhru.

První „normální“ mistrovství světa juniorů od roku 2020 kvůli pandemii COVID-19 – rok 2021 se hrál v bublině, než byla událost v roce 2022 odložena o osm měsíců – fanoušci uvnitř pěnivého centra Scotiabank byli připraveni.

READ  Eagles mají nejlepší bilanci v NFL

Hostitelé turnaje měli řadu prvních šancí díky individuálnímu úsilí, včetně snahy Adama Fantilliho v 'Michiganu', kterou zmařil Špaček, než pokračoval v přesilové hře.

Poté, co byli Češi vypískáni za zásah brankáře v sekvenci, kdy míč skončil za Gaudreauem, vstřelil Wright svůj vůbec první gól World Junior.

Bedard pak udělal druhý pokus Kanady dokončit „The Michigan“ – kde hráč zvedne míč na svou hůl za sítí a pokusí se ho dát nahoru – předtím, než Clarkeův gól nebyl uznán 2:0 kvůli ofsajdu.

Zdá se, že to přispělo k oživení Čechů.

Špaček skóroval v zákulisí a o 35 sekund později skóroval Moravec a během 20 minut zajistil Čechům nečekané vedení 2:1.

Svozel po 44 sekundách přestávky posunul Čechy, kteří se v úterý utkají s Rakouskem, o dvě sekundy, ale Bedard zareagoval o 45 sekund později, aby zažehl nadšení fanoušků námořnictva, kteří poprvé hostí světovou juniorskou reprezentaci. za 20 let.

Jenže Deanův zásah do obránce Aleše Čecha vedl k pětiminutovému trestu, který prodloužil náskok nedosluhujících Čechů na tři minuty a Kanadu by tak zanechal spousty otázek.

„Máme spoustu kreativních hráčů, máme spoustu vysoce kvalifikovaných hráčů,“ řekl Clark, jehož tým v úterý zrušil trénink před středečním zápasem s Německem. „Ale v prvních 10 minutách, v první třetině hry, jsme si říkali, pojďme si tady zahrát pěkný zápas, udělejme fanoušky šťastnými.“

„Ale takhle se hokejové zápasy nevyhrávají. Takový byl herní plán.“ [to] Odešlete zprávu včas, pusťte se do sítě, získejte špinavou zprávu – dejte těmto chlapům najevo, že tu nejsme od toho, abychom se poflakovali, jsme tu od toho, abychom položili kladivo.