Česko dostává druhou šanci v play off

Vzhledem k tomu, že mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru zbývá ještě rok, mnoho zemí si nyní zarezervovalo své místo – ostatní budou muset čelit napjatému čekání.

V úterý skončilo dramatické závěrečné kolo evropské kvalifikace.

Česká republika porazila ve finále skupinové fáze na stadionu Ledná v Praze Estonsko 2:0. 59. Domácí šli do vedení po gólu Jacquese Probka v minutě. Střídající John Zakora zvýšil pět minut před koncem zápasu na 2:0.

Česká republika skončila ve skupině E třetí vedle Belgie a Walesu a příští rok bude muset jít do vyřazovací fáze kvalifikačních kol, aby mohla hrát v Kataru.

Kdo se kvalifikuje z Evropy?

Vicemistr evropského šampionátu Anglie se kvalifikoval na mistrovství světa 2022 jako jeden z 10 vítězů skupiny, když v posledním pátečním zápase skupiny I porazil San Marino 10:0 a obsadil první místo ve velkém stylu.

Vítězové mistrovství světa z roku 2018, Francie, Belgie, Dánsko a Německo, také bezpečně vedli své týmy.

To však pro evropské těžké váhy není úplně jednoduché.

V posledním kole bylo několik důležitých rozhodujících činitelů v horní části tabulky, přičemž Srbsko vyhrálo v 90. minutě a dostalo Portugalsko na první místo, a Španělsko i Chorvatsko předstihly své blízké rivaly Švédsko a Švédsko. Rusko.

V napínavém rozhodnutí kvalifikovat Švýcarsko plně využilo pondělní remízy Itálie proti Severnímu Irsku ve skupině C a v úterý Nizozemsko.Vítězem se stala skupina G, která těsně soupeřila.

Kdo je v play-off

K těmto 10 vítězům týmů v Kataru se připojují další tři evropské národy, které postoupí do play-off z 10 finalistů a dvou týmů Ligy národů.

Mistři Evropy Itálie a Cristiano Ronaldo se připojili k Portugalsku, Švédsku a Rusku, Skotsku a Walesu jako národy v play-off.

Mohli by se střetnout s Polskem, které je šest bodů za finalisty Eura 2020 Anglií, severní Makedonií, Tureckem a Ukrajinou – všichni na druhém místě – a respektovat Českou republiku a Rakousko za jejich výkony v Lize národů.

READ  ECS Czech Republic, Prague, 2021 Match 27 PCK vs VCC Match Predikce Kdo dnes vyhraje?

Play-off začíná šesti semifinále na jeden zápas, které se bude hrát mezi 24. a 25. březnem 2022.