Česko vyhrálo nad Švýcarskem

Hatrick Natálie Milinkové byl rozdíl na konci úvodního kola, když Češka vyhrála mistrovství světa žen v roce 2024 IIHF v Utica v New Yorku. Tým porazil Švýcarsko 6-1.

Pokud jde o Švýcarsko, tým doufal, že si zajistí první vítězství na turnaji. Saskia Maurer si připsala svůj první start na mistrovství světa žen.

Česko se dostalo do vedení pouhých 37 sekund hry. Tereza Vanišová byla na hranicích Švýcarska. Kapitán udělal křižnou přihrávku na Anetu Tejralovou. Alina Müllerová nedokázala zachytit obránce, když prostřelila puk přes pravou nohu švýcarské brankářky Saskii Maurerové do sítě.

Při přesilovce 5 na 3 Švýcarsko využilo šance na vyrovnání, když v první třetině zbývalo 3:29. Tým vytvořil hodně akce a provozu v zóně Czechia. Muller a kapitánka Laura Stalterová procházeli stranou tam a zpět. Müller přihrál puk Stalderovi a nabíhající forvard si připsal skvělou asistenci přes rukavici české brankářky Kláry Beslařové.

Švýcarsko mělo v tomto období několik dobrých šancí. Stalterová dvakrát vyrazila puk, ale Beslarová zasáhla.

Když do konce druhé třetiny zbývalo 6:00, měli Češi dvě velké šance na návrat do vedení. Klára Himlarová při hře 2 na 1 předává puk Natálii Milinkové. Maurerová skvěle zasáhla a zabránila Milinkové skórovat.

O vteřiny později zamířila do sítě přesilovkou obránkyně Andrea Drunková, ale Maurerová zůstala opět soustředěná a hru zastavila.

Za stavu 1:06 skončilo utkání pro Česko dvěma góly. Poté, co byla zblokována střela švýcarského útočníka Laury Zimmermana, Cecchia se zmocnil puku a dobruslil na kluziště. Když Denisa Grišová zamířila za branku, udělala šikovný pohyb, aby dostala puk k Tereze Vanisové, která proklouzla kolem Maurerové, když do konce třetiny zbývalo 5:57.

Kontrola však provedena nebyla. Adéla Sabovalivová trefila puk z mantinelu do sítě. Když se Maurerová prosadila, musela rychle zareagovat Milinková a vrátit puk na skóre.

READ  Francie a Česko vyhrály YOG zlato v Gangwonu

Ve třetí třetině šlo Švýcarsko do přesilovky, když dostala trest za faul Karolina Kosinová. Tým nedokázal využít příležitosti.

Česko přidalo jistou jistotu při přesilovce v 7:55 třetí třetiny, když byl na trestnou lavici poslán Nemy Herzic za podražení. Daniela Bejsová poslala přes Maurerovou první přesilovkový gól Češky, aby zpečetila výhru.

„Musíme trochu zapracovat, abychom se zlepšili nebo sehráli,“ říká Vanišová. „Je to jiné, když hrajete přesilovku proti Kanadě, USA a Švýcarsku. Bez urážky, ale je to tak. Ještě jsme žádnou přesilovku neměli, ale pokračujte a jsem si jistý, že bude.

Milinková vstřelila svůj druhý gól v čase 4:55, aby pečetila vítězství.

Zbývalo 3,5 sekundy a Milinková vstřelila svůj třetí gól, zkrácený gól.

„Hrály jsme dobře,“ říká Vanišová, „Věděly jsme, že to bude těžký zápas. Každý zápas je těžký, víme, že musíme vyjít důrazně a hrát co nejlépe. S naším výkonem jsme velmi spokojené.“ „

Česká nejvyšší řada je jednou z nejdynamičtějších v soutěži.

„Největším klíčem bylo umět hrát naši hru, držet puk,“ říká Vanišová. „To je naše největší síla, myslím si, že v tomto zápase je jízda k síti a střelba opravdu důležitá, není to opravdu o dobré hře a dobrých přihrávkách. To se nám povedlo a pak jsme dostali nějaké góly. Tam to bylo dobré.“

Za Švýcarsko vstřelil druhý gól turnaje Stalter a Maurer čelil 36 střelám na síti.

„Bohužel, nebylo mnoho pozitivních věcí, které jsme udělali a nebyli jsme připraveni od začátku,“ říká útočník Sinja Leeman. Posouvat se vpřed je těžké, a když musíme dál bojovat, pohněte se hned. Dívat se dopředu.“

Po odehrání svého 100. mezinárodního zápasu za svou zemi bude Lehmann inspirovat Švýcarsko k jejich prvnímu vítězství.

READ  Český pomník konečně vzdává hold romským obětem nacistů - Euractive

„Chci hrát hru. Chci hrát za švýcarský národní tým, je to pro mě čest,“ říká. „Bylo by hezké, kdybychom vyhráli, ale nevím, přišlo to tak, teď musíme jít dál.“

Švýcarsko se nyní soustředí na čtvrtfinále a bude doufat ve vítězství, aby pokračovalo ve své sérii v Utice.

„Musíme být ochotni vidět své chyby,“ říká Lehman. „Musíme na nich zapracovat. Musíme najít víc a jít od začátku. Když nezískáte vždy brzy zlato, je to velmi těžké, tak se na to soustřeďte, pracujte jako tým a vydržte až do konce. To je ten rozdíl. k věci.“