Český Walker neprošel dopingovým testem – Noviny

PRAHA: Česká chodkyně Aneska Drohotová neuspěla v úterý krátce před tím, než získala stříbro na mistrovství Evropy 2018 v Berlíně, uvedla v úterý její právnička.

Advokát John Stovisek pro agenturu AFP uvedl, že Česká antidopingová agentura nahlásila nesrovnalosti v biologickém pasu Drohodovy a pozitivním vzorku moči.

„V jeho vzorku moči byl nalezen předmět ze zakázané skupiny anabolik, ale o tom, co by ta látka mohla být, není slovo,“ řekl Stovisek. „Požádali jsme o analýzu a laboratorní dokumentaci modelu B.“

Tomáš Vávra, místopředseda Antidopingové agentury, řekl českým médiím, že důkazy proti Trohodové jsou „jasné“.

25letý sportovec, který soutěží v cyklistice, zvítězil na 10 km chůze na Mistrovství světa juniorů 2014.

Ve stejném roce získal bronz na mistrovství Evropy seniorů v 20 km vzdáleném Curychu.

31. července 2018, dva týdny před závodem v Berlíně, podstoupil dopingovou zkoušku.

„Byl jsem šokován, nerozuměl jsem tomu.“ Nemám žádný doping! Trohodová uvedla v prohlášení českých médií.

Trohodova se dosud nekvalifikovala na olympijské hry v Tokiu.

„Očekávám, že ho česká atletická federace pozastaví. Nebude schopná soutěžit týdny nebo měsíce, takže to se jí dotkne před olympijskými hrami,“ řekl Stovisek.

Vydáno za úsvitu 21. dubna 2021

READ  Česká republika porazila ve finále BJK Cupu ve Španělsku obhájce titulu Švýcarsko.