Chelsea 2:1 Tottenham: Hvězdy Lauren James a Mia Fishel skórovaly při debutu, když si šampioni Premier League zajistili vítězství v úvodním dni |  fotbalové zprávy

Chelsea 2:1 Tottenham: Hvězdy Lauren James a Mia Fishel skórovaly při debutu, když si šampioni Premier League zajistili vítězství v úvodním dni | fotbalové zprávy

Lauren Jamesová se při svém návratu do ženské Super League postavila do středu dění, když pomohla držitelce Chelsea k výhře 2:1 v londýnském derby nad Tottenhamem o úvodním víkendu nové sezóny.

Hvězda Lvice, která zaujala na mistrovství světa žen s Anglií, vstřelila druhý gól Blues odpoledne a potěšila zaplněné domácí publikum na Stamford Bridge trikem a skvělými střelami na branku.

Před Jamesovým gólem v poločase, který přišel sekund poté, co Guru Reiten vstřelil „gól ducha“, který vypadal, že překročí brankovou čáru, debutantka Mia Fishel při absenci Sama Kerra zasáhla a dala Chelsea 1:0. vedl do brejku úžasnou hlavičkou po centru Niamh Charles.

Mia Fishel otevírá skóre Chelsea proti Tottenhamu ve svém prvním vystoupení za tým Emmy Hayesové

Spurs byli v prvním poločase konkurenceschopní a nakonec našli cestu, když hráčka Manchesteru United Martha Thomasová vstřelila svůj první gól, aby stáhla branku o 15 minut zpět, aby ukončila napínavé finále.

Ale Spurs se budou dívat na Thomasův marnotratný závěr v prvním poločase – stejně jako na skvělý pozdní zákrok brankáře Chelsea Zisery Mosovic, který odepře náhradní Jessicu Naz – jako důvod, proč nemohou dosáhnout výsledku.

Cíl duchů? Rittenova snaha nebyla uprostřed sporu u brankové čáry vynaložena

Lauren Jamesová vystřelila úchvatným křížem a zajistila Blues na Stamford Bridge vedení 2:0 nad Tottenhamem

Jak Chelsea skončila v den zahájení

Chelsea šla do zápasu poté, co nevyhrála svůj úvodní zápas sezóny v každé z posledních čtyř sezón – a dostala předzápasové varování, když jejich rival o titul Arsenal porazil Liverpool na Emirates Stadium.

Tým Emmy Hayesové se téměř okamžitě vyděsil, když útočník Tottenhamu Thomas prorazil obranu Chelsea, ale udeřil přímo na Mosoviče.

Mezitím přicházely úvodní šance Blues hlavně ze standardních situací, kdy Grace Clintonová uklidila hlavičku Jesse Cartera z čáry, zatímco letní posila Sioki Noskin viděla další šanci, kterou zachránila Becky Spencer.

Jamesová pak šla těsně vedle, když vyslala dalekonosnou střelu nad tyč, ale průlom nakonec přišel pro Chelsea.

Charles, který byl stálým trnem pro Spurs na levici Chelsea, poslal brilantní centr a Fishel ho vychytal brilantním skokem a hlavičkou do vzdálenějšího rohu.

obrázek:
Fishel slaví poté, co nasměroval Chelsea dopředu proti Tottenhamu

Chelsea se podruhé ujala vedení, když James překonal opačné číslo, než zatočil levou nohou mimo branku – ale největší šanci prvního poločasu měli znovu Spurs.

READ  Kanada je v Ottawě proti Spojeným státům v zápase finále předkola Para Hockey Cupu

Thomas znovu vyběhl od Drewa Spence a první střela Mosovic byla zblokována. Útočník Tottenhamu se trefil odražený míč hlavou, ale kapitán Chelsea Millie Bright byl na brankové čáře, aby ho uklidil.

Chelsea se ve druhém poločase rozjela a vystřelila silný míč na branku Tottenhamu, dokud se nevzdala.

James viděl několik střel zblokovaných Spencerem, než se zdálo, že Ritten vstřelila vteřinu, když překročila brankovou čáru poté, co byl zblokován Fishelův počáteční pokus.

obrázek:
Zdálo se, že sundat Ashley Nevilla z brankové čáry bylo marné

obrázek:
Guru Ritten si myslel, že zdvojnásobila náskok Chelsea

Ritten odběhl slavit, ale poté, co čárový rozhodčí viděl, že gól nebyl uznán, přihrál míč Charlesovi, který centroval na Jamese a obratem přihrál míč do sítě na druhý gól.

Chelsea se pokusila uspat, když Fishel viděl, že hlavičku z brankové čáry odklidila kapitánka Tottenhamu Molly Bartripová, ale hostům se poté podařilo v 15 minutách srazit. Okamžik poté, co dostala další šanci z kurtu, využila Thomas chyby Mosovic, vstřelila svůj gól a ukončila zápas.

Tottenham málem vyrovnal, když Asmita Alliová poslala centr na náhradní spoluhráčku Naz, kterou skvěle zablokoval Mosovic.

To bylo nejblíže Spurs k vyrovnání, protože Chelsea od té doby dominovala. Charles zakroutil úžasným nadhozem přes tyč, než byl gól Jeleny Kankovic zamítnut kvůli chybě Fischla v rozehrávce.

Nevadilo, Chelsea byla stejně doma a na suchu.

Hayes: Nelíbila se mi samolibost Chelsea

Trenérka Chelsea Emma Hayesová chválila novou posilu Fishela, ale věří, že její tým má po výhře nad Tottenhamem spoustu prostoru pro zlepšení.

Trenér Chelsea Emma Hayes:

„Myslel jsem, že první poločas byl stresující – je těžké najít rytmus po reprezentační přestávce. I komunikace vyžaduje čas. Když jsme vedli 2:0, cítili jsme se dobře. Tahle část nás se mi nelíbila.“ Ale hráči na lavičce odvedli obrovský kus práce.

READ  Africký pohár národů: Útočník Watfordu Emmanuel Denis nebude hrát za Nigérii po kly svého týmu | fotbalové zprávy

„Tento týden budou hodně sledovat kazetu, protože tam byly věci, se kterými jsem v prvním poločase nebyl spokojený, což bylo nemít míč. Když hrajete s jiným týmem na jiné úrovni, je velmi důležité, aby tým se zapne nejen při prvním stisknutí.“ Ale když šel míč dál, tak jsme to v prvním poločase dělali velmi špatně.

„Všechno bylo jen o krok dolů. Pokud jste yard za sebou, je vše připraveno. Potřebujeme jen trochu rytmu a já se těším na týden tréninku. Viděli jsme smíšený pytel výkony, což je v pořádku.“ „To je na začátku sezóny neobvyklé, a proto jsem spokojený s vítězstvím.“

Hayes sdílela něžný okamžik se svým týmem poté, co jí po smrti jejího otce darovali pamětní tričko

Trenér Tottenhamu: Po sedmi minutách jsem si uvědomil, že jsme se zlepšili

Trenér Tottenhamu Robert Villahamn:

„Byl jsem velmi spokojený s jejich výkonem a tím, jak předvedli. Je těžké vidět, jak dobrý je náš tým, jak dobrá je Chelsea. Ale po sedmi minutách jsem si uvědomil, že jsme udělali velké pokroky. Můžeme proti nim odehrát dobrý zápas.“ kdekoli můžeme.“ Soutěž trvá 97 minut.

„Jsme dostatečně odvážní, abychom budovali útoky a měli spoustu šancí na branku. Dali jsme gól a měli jsme jich dát víc. Byl to velký krok, abychom viděli, jaký fotbal bude Tottenham v této sezoně hrát.“

„To, co jsem viděl na hřišti, byl naprosto vyrovnaný zápas, i když měli spoustu šancí. Chtěli hrát dozadu, hrát přes pressing, chtěli útočit s kontrolou. Viděl jsem hráče běhat a presovat a sledoval jsem 97 minut. Boj. Doufám, že se zlepšíme ve všech směrech.“ týden“.

Analýza: Klinická převaha ukazuje, že Chelsea je tým, který znovu porazí

Sam Blitz ze Sky Sports na Stamford Bridge:

„Jedna anglická hvězda zářila za jeden tým, zatímco druhá si stěžovala na nedostatek útočníka Lvice na hřišti.

READ  Shuttler Mithun Manjunath ve finále prohrává

„Jak by si Tottenham přál mít Bethany England na hřišti pro tento úvodní zápas. Útočník Lvice by téměř jistě využil tyto šance pro Marthu Thomas, vzhledem k působivé bilanci Anglie od příchodu do Tottenhamu z Chelsea.“

„Namísto toho to byl Lauren James, kdo vstřelil rozhodující druhý gól, aby vyhrál zápas za Chelsea. Ale nakonec to byl poslední dotek jednoho týmu, který rozhodl.“

„I když byl Sam Kerr mimo hru, Chelsea vypadala sebevědomě – za Tottenham dala 21 střel, i když 15 opačně.“

„První gól Mii Fishel je perfektní tonikum. Americká reprezentantka, která přišla v létě z Tigresu, má na zádech číslo 2 a být perfektní náhradou za Kerra je známkou toho, že Chelsea do hloubky posílila svou zkušenou sílu.“ .

Dodal: „Od Chelsea to nebyl dokonalý výkon, ale toto vítězství v úvodní den ukazuje, že bude v této sezóně potřebovat nějakou pauzu.“

Jak sledovat WSL na Sky Sports

Sledujte všechny nejnovější zprávy z ženské Super League na webu a v aplikaci SkySports.com, včetně exkluzivních funkcí a rozhovorů, plus vyhrazené živé zpravodajství na blogu a herní klipy z živých zápasů na Sky Sports.

Na digitálních platformách Sky Sports a kanálu YouTube můžete také zdarma sledovat sestřih z každého zápasu WSL v této sezóně, přičemž všechny zápasy se budou i nadále zobrazovat na Sky Sports Football a také na Sky Showcase, které jsou dostupné ve všech domovech Sky, i bez balíčku Sky Sports. , což dává konkurenci větší viditelnost.

Kromě pokrytí a viditelnosti ligy na všech hlavních kanálech sociálních médií Sky Sports, kanál @SkySportsWSL Twitter zůstane domovem pro veškerý obsah Barclays FA WSL na Sky Sports.

Účet Sky Sports WSL TikTok poskytuje fanouškům 360stupňové pokrytí ligy a poskytuje jim exkluzivní přístup k jejich novým oblíbeným hráčům. Prostřednictvím zábavných výzev a rozhovorů spolu se záběry ze zákulisí poznají diváci obsazení osobností WSL a uvidí sport z nové řady úhlů.

Mezitím mohou fanoušci také držet krok se vším na hřišti i mimo něj díky návratu Tří hráčů a podcastu, který pořádá Caroline Parker.