Chelsea Women 5-1 Liverpool Women: Lauren James zaznamenala ohromující hattrick, když tým Emmy Hayesové zvýšil náskok v Premier League na šest bodů |  fotbalové zprávy

Chelsea Women 5-1 Liverpool Women: Lauren James zaznamenala ohromující hattrick, když tým Emmy Hayesové zvýšil náskok v Premier League na šest bodů | fotbalové zprávy

Reportáž ze zápasu ženské Superligy mezi Chelsea a Liverpoolem na Stamford Bridge Nehratelný hattrick Lauren James a po jednom gólu od Aggie Beaver-Jones a Shiuki Noskin pomohly Emma Hayes‘ Blues zvýšit svůj náskok v čele ligy. Tabulka do šesti bodů

podle Dan Long, digitální fotbalový novinář @danlong__

6:26, Spojené království, neděle 19. listopadu 2023

Lauren James zaznamenala ohromující hattrick, když Chelsea navýšila svůj náskok v čele WSL na šest bodů výhrou 5:1 nad Liverpoolem.

Anglický útočník se podílel na vstřelení všech pěti gólů Chelsea v nezapomenutelné odpoledne na The Bridge.

James se ujal vedení po 11 minutách, aby odměnil rychlý start Blues, když hlavičkou Aggie Beaver-Jones obnovil vedení poté, co si Jess Carter vstřelil vlastní gól.

Anglická hvězda vstřelila svůj úžasný druhý gól, když se po skvělém bloku Sama Kerra stočila z bezprostřední blízkosti a po zakončení čtvercového pasu Joanny Retting-Canerried se ujistila, že nemá mečbol.

Rytting Kaneryd také připravil pátý, položil míč na talíř, aby Sjoeke Nusken dokončil postup s 12 minutami hry.

Chelsea po šesté výhře v této sezóně zvýšila náskok na šest bodů na druhý v tabulce Arsenal, zatímco Liverpool zůstal na pátém místě. Manchester City by je mohl v neděli předběhnout, pokud vyhraje manchesterské derby na Old Trafford.

Jak Chelsea odlehčila Liverpoolu na můstku

Chelsea začala jako dům v plamenech a poskytla rychlý start, který Emma Hayes požadovala na začátku sezóny. V prvních pěti minutách byl zblokován nebezpečný centr Niamh Charles, střela Jamese mířila mimo a střela Erin Cuthbertové z 20 yardů šla těsně nad břevno.

obrázek:
Aggie Beaver-Jones slaví svůj gól proti Liverpoolu

Nebylo tedy překvapením, že se Blues ujali vedení. Sophie Engelová zahrála nádherný míč Jamesové na levou stranu, kde čelila Gemmě Bonnerové a vyrazila střelu do protějšího rohu.

READ  Aynarson, curling našich kolegů z Kanaďanů, je stále playoff na světech žen.

Během několika sekund po pokračování zápasu Liverpool vyrovnal. Dvě zlomová sekundová výpadky v koncentraci umožnily Shanice van de Sandenové postoupit do vápna a překročit box, přičemž nešťastná Carterová proměnila míč do vlastní sítě.

obrázek:
Hráč Chelsea Lauren James (druhý zleva) slaví vstřelení čtvrtého gólu

Když se hra začala stávat otevřenější, Chelsea se podruhé ujala vedení. Nezkrotný James dostal míč v překrytí a poslal ho ve snové dodávce, kterou Beaver-Jones zamířil dolů a dovnitř.

obrázek:
Hráč Chelsea Sjoicki Noskin střílí pátý gól

Pouhých 10 minut po skončení prvního poločasu byl zápas Liverpoolu odebrán. Kerrová dobře držela míček a se třemi hráči kolem sebe ho přihrála Jamesové, která si vzala pár doteků a vystřelila do levého dolního rohu.

Trenér Reds Matt Bird byl rozzuřený, když jeho týmu nebyla udělena penalta poté, co se zdálo, že se Erin Cuthbertová srazila v šestnáctce se Siri Hollandovou.

James přidal svůj třetí a Chelsea čtvrtý, když zakopala centr Rettinga Kanerida, chvíli po Švédově úvodu – a dokonce měla ruku v pátém, když zahrála míč uchem jehly Rettingu Kaneridovi, který připravil Noskena, aby míč přidal. . Lesk.

Hráč zápasu: Lauren James

Dan Long, hráč Sky Sports na Stamford Bridge:

„Je samozřejmé, kdo tuto cenu obdržel v deštivou sobotu na Stamford Bridge.

„Každý zná talent Lauren Jamesové, ale jaké to bylo privilegium vidět ji v její nezastavitelné kvalitě. Vypadala nebezpečněji než kterýkoli jiný hráč na hřišti pokaždé, když dostala míč a ukázala proč.“ Každá obrana v zemi se bojí čelit jejímu talentu.

„Tři góly a jedna asistence ani neukazují, jak je tady dobrá.“

Hayes chválí „ohromnou odezvu“ a „vynikajícího Jamese“.

Trenér Chelsea Emma Hayes:

„Ideálním zápasem by bylo čisté konto, ale vzhledem k tomu, že ani jeden z nás ve středu v noci pořádně nespal a od minulého víkendu jsme byli v hotelech, byla to masivní odezva celého týmu.

READ  PRVNÍ ZLATO PRO VUČUREVIĆ - Evropská federace juda

„Vědí, že mým cílem bylo letos vybudovat tým, kde se budeme moci hladce pohybovat mezi zápasy, takže jsem s tréninkem udělal několik různých věcí, abych se ujistil, že jsou všichni lépe připraveni, a já jsem si hru opravdu užil.“ užili si kluci.“ Zbraně, ale byl jsem moc rád za Sophie [Ingle] A Marin [Mjelde] Kdo řídil loď.

„Nic jsme nevyhráli, jen jsme vyhráli zápas. Ale co se týče výkonu, vytvořených šancí a celkové útočné hry, jsem zodpovědný za útočnou hru týmu a jsem opravdu rád, že tým pokračuje.“ k pokroku.“ „Vytahuji nápady, na kterých jsme pracovali, a vidím, že jsme stále sebevědomější. XG neznám, ale myslel jsem, že pokaždé, když jsme se dostali za ně, dáme gól.“

„Práce, kterou Lauren odvedla mimo míč, byla fantastická. Způsob, jakým tlačila, způsob, jakým tlačila, způsob, jakým zavírala hřiště ve správných okamžicích. Kontrolovala duely a dělala to 90 minut.“ ve své práci nesobecká. Myslel jsem, že je to skvělé.“

Co pak?

Chelsea Svůj druhý zápas skupinové fáze Ligy mistrů odehrají ve čtvrtek, kdy budou hostit Paris FCpřed hostováním Leicester neděle 26. listopadu ve WSL; Výkop je ve 14 hodin.

Liverpool vzít na sebe Manchester United V Conte Cupu ve středu před hostováním Brighton Ve WSL v neděli 26. listopadu; Výkop je ve 14 hodin.