Co jsme se naučili z výhry Bostonu 7:1

Útočník Bruins Jakub Lauko se po vstřelení sedmého gólu týmu v utkání proti Buffalu Sabres usmívá, AP

Odesláno ve čtvrtek Další den plný transakcí za Boston Bruins.

Zprávy o zraněních, prodloužení smluv a dohodách byly uvedeny v ranním bulletinu. Vítězství 7:1 nad Buffalem Sabres znamenalo jeden z nejrušnějších dnů Bostonu v sezóně.

„Hned po prvních dvou směnách jsem viděl skok, který jsme měli,“ řekl hlavní trenér Jim Montgomery. „Říkal jsem si: Dnes večer budeme dobří. Můžete říct, že to máme.“

Nově získaný krajní obránce Dmitrij Orlov pokračoval ve své ofenzivní srsti, když ve 12:01 druhé třetiny nastřílel domácí časomíru icebreaker. Washington Capitals rychle zdvojnásobili svou bodovou produkci a zaznamenali sekundární přihrávku po pouhých 1:26, kdy Jacob Lauko zakopal odražený míč kolem Ukko-Pekka Luukkonena na střelu Brandona Carla.

Své udělala i česká linie. David Pastrňák našel ve slotu Davida Krejčího, který se pohotově spojil s Pavelym Zachou vpředu, aby zakončil pěkně vypadající sérii ve třetím kole a dostal se do vedení Bostonu 3:0.

Casey Mittelstadt ukončil pokus Jeremyho Swaimana o vyřazení v čase 4:20 v regulaci. Swaiman měl své nejtěžší bodové výkony v úvodním framu, popřel několik šermířů v prvotřídních šancích a zakončil noc s 23 zákroky.

Pastrňák a Patrice Bergeron přidali statistiky o prázdných brankách během svého bodování ve třetí třetině. Do zábavy se zapojil i Conor Clifton, který dokončil šortky dva za jednoho od Garneta Hathawaye. Lauko vstřelil svůj druhý gól v zápase, aby zpečetil sérii od konce.

To jsme se naučili, když se Bruins stali nejrychlejším týmem v historii NHL, který překonal hranici 100 bodů.

Dmitrij Orlov pokračuje ve výrobě.

Jako by toho již nebylo řečeno dost, Orlov má jednorázový laser. Je to jako kdyby Capital hrál 11 let s někým jiným, kdo by dokázal odpálit jediný časovač.

READ  Australian Open: Cameron Norrie odchází po prohře v pěti setech s Jerrym Letchou v Melbourne | Novinky z tenisu

Orloff přišel do Bruins se třemi góly ve 43 zápasech této sezóny. Ruský obránce má nyní ve svých prvních čtyřech zápasech za Black and Golds tři góly a pět asistencí.

„Lindy udělala skvělou přihrávku…velký podvod,“ řekl Orlov o druhém poločase. „Vždy musíte být připraveni, protože tady jsou hladké a vidí skrz led.“

Přesilová hra Bruins utrpěla v průběhu, bez okamžitého řešení pro nejlepší jednotku. Co se týče druhé jednotky, Boston má ale zabijáckou variantu z pravého kruhu.

„To zneužívání bylo zjevně velké,“ řekl Montgomery o Orloffovi. „Ale nakonec hraje D-zónu. Je těžký, pevný a má vizi a ruku v ruce. Byl to prostě skvělý pickup… Nemyslím si, že Don Sweeney získal dostatek uznání.“

Jacob Lauko inkasoval dva góly během dalšího pěkného výjezdu.

Lauko v této sezóně podnikal časté cesty nahoru a dolů po I-95. Při každém hovoru 22letý nováček pokračuje v doplňování čtvrté řady Bostonu produktivními obraty.

Čtvrteční vstřelení branek bylo Laukovi odměnou za jeho trvalou spolehlivost.

„Měli jsme dvě šance, hráli jsme v jejich oblasti,“ řekl Lauko. „Po gólech se můžete cítit flexibilnější a můžete trochu hrát.“ Byl to samozřejmě mnohem lepší zápas než ten předchozí.“

S několika body, které se otevíraly na konci žebříčku Bruins, ho Lauko svým výkonem držel ve správný čas v boji o udržení své role ve čtvrté lajně v krátkodobém horizontu. Lauko nebude vždy součástí zdravého útočného kádru, ale další kvalitní výjezd by mohl českému křídelníkovi umožnit vydržet se o něco déle.

„Byl k nám tak dobrý v každém zápase, který byl povolán od prvního zápasu tohoto roku,“ řekl Montgomery. „Myslím, že to vypovídá o sezóně a vývoji ze strany trenérů a všech tam dole v Providence.“

S brzkým příchodem Tylera Bertuzziho se zranění stále hromadí.

Služby Tylera Bertuzziho mohou být významnější, než bylo původně zamýšleno.

READ  Cristiano Ronaldo trefil brankáře, video, nejdůležitější momenty, Portugalsko vs. Česká republika, Švýcarsko vs. Španělsko, Mistrovství světa, výsledky, nejnovější

Do jejich soupisky přidal již zraněné Bruins poté, co Brad Marchand odešel ve druhém poločase se zraněním v dolní části těla.

„Myslíme si, že bude v pořádku,“ řekl Montgomery. „Zatím nejsme pozitivní.“

Navíc prognóza pro Taylora Halla a Nicka Foligna – oba po těle – není tak pozitivní, jak Bruins původně doufali.

„Oba jsou klíčoví hráči, kteří nám opravdu pomohli překonat sezonu, kterou jsme doposud měli,“ řekl Montgomery novinářům ve čtvrtek ve Warrior Ice Areně. „Doufám, že se vy dva brzy vzpamatujete, ale nevypadá to dobře.“

S Bertuzziho příchodem by Montgomery a trenérský štáb nemuseli na posily čekat o moc déle.

V sobotu odpoledne čeká velmi očekávaný zápas s New York Rangers. Vzhledem k tomu, že se zranění stále hromadí, bude mít Bertuzzi pravděpodobně dobrou šanci udělat se svým novým klubem silný první dojem.