Coco Gauff a Iga Swiatek budou ve finále Billie Jean King Cup chybět

Coco Gauff je třetí v klasifikaci žen a Swiatek je druhá

Šampionka US Open Coco Gauffová a vítězka French Open Iga Swiatek budou příští měsíc chybět na finále Billie Jean King Cupu.

Finále ve Španělsku začíná dva dny po finále WTA v Mexiku.

V týmu Spojených států chybí i čtvrtá světová čtvrtá Jessica Pegula, která stejně jako Gauff hraje ve dvouhře i čtyřhře závěrečný turnaj ženské tenisové sezóny.

Ale Kazachstán Elena Rybakina a české duo Markéta Vondroušová a Karolína Muchová plánují odehrát obě akce.

Cancún získal finále WTA na začátku září – čtyři měsíce poté, co byla Sevilla vyhlášena jako hostitelské město finále Billie Jean King Cupu.

Saúdská Arábie a Česká republika se také utkaly o pořadatelství finále WTA, na kterém se představí osm nejlepších hráčů letošních dvouher a čtyřher.

Akce bude zakončena v Cancúnu v neděli 5. listopadu a v úterý 7. listopadu začne v Seville finále Billie Jean King Cup s 12 týmy.

Swiatek také vynechal loňské finále Billie Jean King Cupu v Glasgow, přičemž finále WTA 2022 mělo skončit v Texasu jen o den dříve.

„Jsem zklamaná, že se řídící orgány tenisu nedohodly na něčem tak základním, jako je rozvrh turnaje, který nám dává jen jeden den na cestu po světě a změnu časového pásma,“ řekla před 12 měsíci.

„Tato situace není bezpečná pro naše zdraví a může způsobit zranění.“

Mezi další hráčky, které budou soutěžit v Seville, patří Caroline Garciaová, Madison Keysová a Belinda Bencicová – která bude jedničkou obhájce titulu Švýcarska.

READ  Dva pozitivní případy COVID-19 byly nalezeny před mistrovství světa žen v curlingu