Connor Bedard byl jmenován MVP, protože Kanada vyhrála zlato na mistrovství světa juniorů

Rodák ze Severního Vancouveru získal s Kanadou zlaté medaile a stal se národním lídrem v počtu bodů a gólů na turnaji

Rekordní rekord mistrovství světa juniorů Connor Bedard ze Severního Vancouveru skončil s vyznamenáním MVP a druhou zlatou medailí v řadě, protože Kanada ve čtvrtek v Halifaxu zaznamenala vzrušující vítězství 3:2 v prodloužení proti České republice.

Kanaďané zahájili turnaj prohrou 5:2 se stejným českým týmem na Boxing Day, ale znovu by zůstali neporaženi, šest výher v řadě si připsali zlatou medaili.

Dylan Ginter byl hrdinou finále, zaznamenal dva góly a asistenci, včetně vítěze zápasu v prodloužení. Gunter a Shane Wright vedli brzy, když Kanada vedla 2:0. Tomáš Milic z Coquitlamu byl opět mocný v síti a vystopoval ho Dominantní výkon proti Spojeným státům v semifinálové výhře 6-2.

Češi ale ve třetí třetině zaskočili fanoušky domácích, když vstřelili dvě branky v rozestupu necelé minuty, vyrovnali zápas a poslali do prodloužení. To připravilo Guenthera na vítězství, když skóroval vítězem na kříži Joshua Roye.

Bedard se během turnaje dostal do hlavních zpráv, počínaje sedmibodovým zápasem proti Německu, vstřelil hattrick a přidal čtyři asistence a vyrovnal kanadský rekord. Na to navázal šestibodovým výkonem proti Rakousku, poté přidal čtyři asistence při silvestrovské výhře nad Švédskem.

Jeho hrdinství dosáhlo nových výšin v průběhu play-off, když Bédard vstřelil dva góly a asistoval při výhře 4:3 v prodloužení nad Slovenskem. Bedardova velká noc zahrnovala klasický rychlý gól v prodloužení, když 17letý hráč protančil dva obránce, než se dostal přes slovenského brankáře Adama Gagana a zasunul míč do sítě a poslal Kanadu do semifinále. Tu noc viděla i Bedardova skupina Tým Kanady má kariérní body a turnajové asistence.

Bedard byl po finále jmenován turnajovým MVP, turnajovým All-Star a turnajovým MVP. Skončil s devíti góly, 13 asistencemi a 23 turnajovými body, čímž stanovil nové kanadské rekordy v počtu bodů a asistencí na jednom juniorském mistrovství světa. Sezónu zakončil o devět bodů před Američanem Loganem Cooleym, který skončil v šampionátu druhý se 14 body.

Bédardovi však nešlo o jeho osobní odměny.

READ  Zvěsti o sporu mezi Nedvědem a Allegrim se vrací mezi údajnými záběry - Juvefc.com

„Nechci teď mluvit o sobě,“ řekl v rozhovoru pro TSN na ledě okamžiky po posledním gólu. „Nemluvíme o mně. Právě jsme vyhráli největší turnaj na světě. A já miluji tuto skupinu, chlape. miluji tuto zemi.“

Jiní po celé zemi byli se svou chválou volnější. Bedardův výkon blížící se finále byl tak působivý, že vyvolal Drzá kampaň má za cíl změnit jméno Burrard Inlet na Bedard Inlet.

Bedard šel nahoru Národní reflektor, když se stal prvním hráčem, který dosáhl výjimečného postavení Brzký vstup do WHL od té doby překonal všechna očekávání, která na něj tato nálepka vložila. Nyní se vrátí do Regina Bats z Western Hockey League. Toto léto se může zúčastnit vstupního draftu NHL a je velkým favoritem, který bude vybrán jako první.