Cristiano Ronaldo trefil brankáře, video, nejdůležitější momenty, Portugalsko vs. Česká republika, Švýcarsko vs. Španělsko, Mistrovství světa, výsledky, nejnovější

Obránce Diogo Dalot skóroval dvakrát, když Portugalsko v sobotu v Praze snadno porazilo Českou republiku 4:0 a přiblížilo se tak kvalifikačnímu bodu Ligy národů UEFA.

Portugalsko, které vyhrálo první ročník Ligy národů v roce 2019, vede skupinu B s 10 body, dva před Španělskem, které doma ohromilo Švýcarsko 2:1.

Sledujte každý týden nejlepší fotbalisty na světě s beIN SPORTS na Kayo. Živý přenos německé Bundesligy, Ligue 1, Serie A, Carabao Cupu, anglické fotbalové ligy, fotbalové Premier League. Jste v Kayo poprvé? Začněte svou bezplatnou zkušební verzi nyní>

Portugalsko bude příští úterý v posledním zápase skupiny hostit Španělsko.

Skóre otevřel ve 33. minutě Dalot, když kopem Rafaela Liaa prostřelil českého brankáře Tomáše Vacliče.

Dalot sprintoval na hřiště a přihrál si míč na pravou stranu a vběhl do pokutového území, aby přihrál Liao zleva po křižné přihrávce, kterou Cristiano Ronaldo minul.

Bruno Fernandes zvýšil na 2:0 v přestávce v prvním poločase, když ho Mario Rui našel nízkým centrem zleva proti Vaclicovi.

O minutu později domácí neproměnili penaltu, když Patrick Schick trefil břevno poté, co si videoasistent rozhodčího (VAR) všiml, jak Ronaldo drží míč uvnitř pokutového území.

„První poločas byl skvělý, měl vynikající kvalitu,“ řekl portugalský trenér Fernando Santos.

„Byli jsme na ně totálně připraveni a ve skutečnosti jsme jim nedovolili příliš ukázat.“

Více pokrytí

Anglie vypískala, když přípravy na mistrovství světa dosáhly nejnižší úrovně za osm let; Brazílie dělá obrovské prohlášení

Still Aussie Guus: Hands-on Hiddink se okamžitě zapálí a zahřeje srdce fanoušků Socceroos

Náměty: Proč návrat hvězdy nepřichází dostatečně rychle; Promarněná příležitost zahájit 18yo

„Když jsme dali druhý gól, Češi nedokázali proměnit penaltu a začali být nervóznější, zatímco my jsme si udrželi koncentraci a pohodu.“ Dalot přidal vteřinu, když v 52. minutě překvapil Vacliče nízkou střelou levou nohou zpoza šestnáctky.

READ  Výsledky Davis Cupu 2023: Vítězové Britové Jack Draper a Dan Evans

Střídající Diogo Jota hlavičkoval ve druhém poločase ve čtvrtém utkání pozdě z bezprostřední blízkosti po rohovém kopu a hlavičce Ronalda, kterou jsem našel u vzdálenější tyče.

Ronaldo nedokázal vylepšit svůj rekord 117 mezinárodních gólů a po konfrontaci s Vacličem na začátku zápasu zůstal celý od krve.

„Po třetím gólu už to bylo skoro hotové,“ řekl Santos s tím, že proti Španělsku očekával jiný zápas.

„Naše taktika se nezmění, oba týmy chtějí vyhrát. Nezáleží na tom, jestli dnes prohrají nebo vyhrají.“

ŠVÝCARSKÝ STUNNER SNANER SNÍMEK ŠPANĚLŠTINA S NÁROČNÝM PROBLÉMEM NEPŘETRŽITÉ

Švýcarsko vyhrálo v sobotu v Zaragoze v Lize národů proti Španělsku 2:1 a opustilo tým Luise Enriqueho ve skupině.

Pro Španělsko to byla první porážka ve skupině v pěti zápasech a jedna porážka odhalila jejich defenzivní slabinu ze standardek.

„Ve dvou případech standardních situací, které budou na mistrovství světa důležité, jejich cíle dosáhli,“ řekl obránce Villarrealu Pau Torres.

„Musíme to zlepšit.“

Španělsko nevypadalo v zápase pohodlně, daleko od týmu, který se dostal do semifinále Eura 2020 a prohrál na penalty s Itálií.

Luis Enrique si do své základní sestavy vybral šest hráčů Barcelony, včetně pravidelného tria záložníka Xaviho Hernandeze, kterého využívá na Camp Nou, v Pedri, Jaffe a Sergio Busquets.

Člen barcelonského klanu Ferran Torres byl součástí 3D útoku po boku Marca Asensia z Realu Madrid a Pabla Sarabia z Paris Saint-Germain.

Nikdo z nich v této sezóně nehrál pravidelně fotbal za své kluby, ale získali si důvěru Luise Enriqueho. V prvním poločase neplatili, protože Španělsko bylo v ofenzivě a spalo vzadu, když to bylo nejdůležitější.

Švýcarsko se dostalo do vedení, když letní posila Manchesteru City Manuel Akanji překonala Cesara Azpilicuetu v rohovém kopu a ve 21. minutě kývla na Unaie Simona.

READ  Olympijská kvalifikace v curlingu: Skotsko začalo vítězstvím nad Českou republikou

Španělsko se na druhé straně snažilo prosadit a Švýcarsko téměř zdvojnásobilo svůj náskok, když zkušený záložník Xherdan Shaqiri prořízl obranu a krátce před přestávkou donutil Simona k chytrému zákroku.

Fanoušci bez pohnutí reptali na zatopeném stadionu La Romareda ve městě, kde Španělsko nehraje od roku 2003.

Asensio je srazil ze sedadel na začátku druhého poločasu, když vytvořil španělské vyrovnání silným forhendovým kopem, než zahrál v Jordi Albě, aby klinicky dohrál zápas.

O tři minuty později však Španělsko špatně bránilo další rohový kop a míč Akanjiho vytlačil za čáru Brill Embolo, aby vrátil Švýcarsku vedení.

Obrana herních skupin byla pro Roju na Euru 2020 vážným problémem a zjevně zůstává problémem i s blížícím se mistrovstvím světa.

Luis Enrique vystřídal celou svou útočnou řadu, nováček Borja Iglesias sklidil ovace na bývalém lovišti, zatímco Nico Williams si také připsal svůj první titul, den poté, co jeho starší bratr Inaki Williams debutoval v Ghaně.

Útočník Athletic Bilbao Williams málem vyrovnal, když si jeho centr proměnil Sylvain Widmer do vlastní branky, ale Jan Sommer rychle zareagoval a míč uklidil.

Gólman opět předvedl solidní zákrok a poslal náhradníka Marcose Llorenteho, právě když Španělsko začalo hrozit ještě více.

Na pravé straně zářil křídelník Villarrealu Jeremy Pino, ale i jeho jiskra se v dešti rozplynula a Sommer zůstal ve střehu až do konce, aby zapřel Carlose Solera.

Tým Luise Enriqueho, vicemistr Ligy národů 2021, musí v Braze porazit Portugalsko, aby se dostal do finále příštího roku.