Cyklistika: Tým Para má na kontě 12 medailí na UCI Super Worlds se stříbrnou Eltje Malzbender v silničním závodě jednotlivců

Na stupních vítězů silničního závodu žen T2 skončila bronzová Kanaďanka Shelley Gauthier, stříbrná Eltje Malzbenderová z Nového Zélandu a v duhovém dresu Češka Pavlína Vejvodová. Photo/Ed Sick/esSWpix.com

Eltje Malzbenderová získala na mistrovství světa v Glasgow další stříbro – v Para Cyclingu dosáhla působivých 12 medailí.

Výkon týmu Para v Glasgow zastínil jejich snahu v roce 2022 v Kanadě – získali jen tři medaile.

Malzbenderová předvedla svou charakteristickou jízdu, udržela si velký náskok na ostatní závodníky skupiny T1, když stáhla českou jezdkyni Pavlínu Vejvedovou, která získala zlato. Závodnice z Cambridge obstála proti bývalé mistryni světa Kanadě Shelley Gauthierové, která skončila s bronzem a skončila s medailemi.

„Délka mi vyhovuje mnohem víc než opravdu krátká časovka. A v kopcích v tom silničním závodě jsem se dokázal odtáhnout od Shelly Gauthierové,“ řekl Malzbender.

Mistrovství světa dnes s vyznamenáním dokončili i další dva cyklisté Kiwi Para.

V dramatickém mužském podniku T2 skončil paralympijský Stevo Hills na tříkolce devátý. Hills se zranil při havárii na začátku druhého kola, ale dokázal volnou jízdu a celé druhé kolo se tvrdě proháněl, aby se srovnal a skončil jen pár sekund mimo stupně vítězů.

Paralympionik Rory Mead překonal 48 km a skončil pátý v závodě H2. Mead, který nedokázal vytěžit ze dvou rozdělení ve své skupině, byl na úzké dráze obklíčen ostatními jezdci s ručním kolem. Mead se narodil na Novém Zélandu a žije v Ohiu, ale Aotearoa považuje za svůj domov.

Trenér Damien Wiseman byl potěšen úsilím všech běžců na kurtech světové úrovně a těšil se na paralympiádu.

„Dnes jsme se ukázali dobře a všichni tvrdě závodili. Naši jezdci dokážou zajet to nejlepší na světě. Nyní pokračujeme směrem k Paříži.“

READ  50 nejkontroverznějších filmů všech dob

4. den na Novém Zélandu bude posledním z cyklistických závodů Superworlds. Nick Blincoe z Cambridge startuje silniční závody kolem NZST v 19:47, následovaný Devonem Briggsem kolem 22:15 NZST. Třídy žen začínají kolem 3:45 v neděli NZST. Paralympioničky Nicole Murrayová, Anna Taylorová a Sarah Ellingtonová vyrážejí do pole ve svých příslušných sportovních třídách.

Rozpis termínů novozélandských soutěží je k dispozici paralympics.org.nz. U některých událostí jsou k dispozici živé přenosy a odkazy na živé přenosy jsou uvedeny na časové ose paralympics.org.nz.