Dominanta Marie-Philip Boleynové zvedá Kanadu nad Českou republikou

Možná nebyli nejdůležitějšími cíli slavné mezinárodní hokejové kariéry Marie-Philip Pullen, ale určitě byli nezapomenutelní.

Kapitánka vstřelila svůj 100. a 101. gól v kariéře s javorovým listem na bundě, když Kanada v pátek porazila Českou republiku 5:1 a zlepšila vedení na 2:0 na Světové sérii v Bramptonu, Ont.

Bolen vstřelil první gól zápasu poté, co obdržel částečnou přihrávku 2 na 0 od Blayre Turnbulla. Pak si přitáhla kotouč na záda a snadno jej zahrabala do prázdného roštu.

Její druhý gól byl ve třetí třetině více individuálním počinem, kdy žonglovala s českou obránkou, než našla horní roh jamky.

hodinky | Bolin vstřelil branky č. 100 a 101:

Bolin dává dva góly včetně 100. gólu v kariéře a Kanada dominuje Česku

Marie-Philip Poulinová se stala čtvrtou hráčkou, která dosáhla mety století v kariéře s kanadským ženským týmem.

Češky v závěru první třetiny nakrátko vyrovnaly, když střela Natalie Melnikovové od mantinelu přešla přes chrániče kanadské brankářky Anne-Rene Despensové.

Obránce Renata Fast ale během minuty odpověděl a odpálil puk z bodu a obnovil jednobrankový náskok Kanady.

Turnbull přidala vlastní branku Kanady ve druhém poločase, když zblokovala střelu obránce Jocelyn La Roque. Za Canadiens skóroval i Jaime Bourbonnet.

Češi prohráli 1:1.

Dříve v pátek porazily Spojené státy (2:0) Švýcarsko (0:2) 9:1, zatímco Finsko (2:0) porazilo Německo (1:1) 3:0.

Kanada se v sobotu vrátila na led, aby se utkala s Japonskem, než v pondělí zakončí hru ve skupině proti Američanům. Oba zápasy jsou v 19:00 ET.

hodinky | Neznámá historie toho, jak nenávist podporovala zápas o zlatou medaili v ženském hokeji v roce 2002:

Neznámá historie toho, jak byla nenávist živena v zápase o zlatou medaili v ženském hokeji v roce 2002

Rivalita mezi Kanadou a Spojenými státy se v Salt Lake City upevnila od vznešených cílů a kontroverzních apelů až po lehkomyslný folklór.