Duplantis vytvořil nový rekord ve skoku o tyči na mistrovství České republiky v atletice

28. června (On Demand) – Švédský atlet a úřadující olympijský a mistr světa Armand Duplantis si v úterý na Zlaté tretře v České republice vytvořil nový osobní rekord.

Duplantis překonal svůj dosavadní rekord o jeden centimetr, dosáhl výšky 6,12 metru. Průlom přichází po jeho světovém rekordním skoku 6,11 m v Nizozemsku začátkem tohoto měsíce a 6,22 m ve Francii v únoru. Navzdory chladnějším podmínkám, než by si přál, byl Duplantis se svým výkonem spokojen: „Myslím, že 6,12 bylo nejvyšší, co dnes udělám. Jsem velmi spokojený. Líbilo se mi, jak jsem skočil.“

Kromě pozoruhodného úspěchu Duplantise byly na ostravském mítinku zaznamenány i další pozoruhodné výsledky. Jihoafričan Akani Simbine vyhrál 100 m mužů za 9,98 sekundy, když porazil halového mistra Evropy na 60 m Samuele Ceccarelliho z Itálie za 10,15 sekund. Andre de Grasse, kanadský olympijský vítěz na 200 metrů, skončil třetí s nejlepším časem sezóny 10,21 sekundy.

Etiopský atlet Lamecha Kirma, současný světový rekordman ve steeplechase na 3000 m, ukázal svou všestrannost vítězstvím na 1500 m s osobním rekordem 3 minuty a 33,15 sekundy. Také etiopská Trip Weldeji vyhrála 1500 m žen, přičemž tři Etiopanky dokončily závod pod čtyři minuty a obsadily pódiové pozice.

Olympijská vítězka Jasmine Camacho-Quinnová z Portorika zvítězila v běhu na 100 m překážek žen za 12,42 sekund.

READ  Erwin Hoyda, český voják vyznamenaný za tankovou službu v roce 1944, usazený v Británii - nekrolog