Dvojité zlato pro Česko na CX80 WMTBOC s hromadným startem

Domácí Česko vyhrálo seniorské zlato na mistrovství světa CX80 v MTBO v pátečním hromadném startu, když Martyna Dychovská a Wojtek Ludwig v posledním individuálním závodě šampionátu rychle žhnuli.

Dívky se poprvé odvážily do lesa v Japkenis – rovinatém a rychlém terénu s hustou sítí silnic a tratí, což pro sektory s hromadným startem představovalo mnoho výzev při výběru trasy.

A ve středečním středním závodě se zdálo, že bronzová medailistka Dichovská si terén zamilovala a brzy se dostala do vedení.

Emily Benham Quale (GBR) a Nicoline Splittorf (DEN) v posledním kole zaostávaly za Tychowskou, které porazily Britku v divokém boji o zlato. Splittorf byl třetí se ztrátou 20 sekund.

Marika Hara, Karina Nurminen (obě FIN) a Gabrielle Andrasiunen (LIT) zaostávaly v následujících rychlostních zkouškách o více než minutu.

Také třída mužů vypadala na sprint, ale Wojtek Ludwik (CZE) jel v závěrečných kontrolách rychleji než Andre Haga (FIN) a získal své druhé zlato – a čtvrtou medaili – z mistrovství na domácí půdě.

Simon Hellmüller (SUI) získal bronz, 40 sekund za Ludwigem, ale s jasným náskokem na čtvrtého Samuela Bogalu (FIN).

Jakub Škoda (CZE) skončil pátý a Silas Hatz (SUI) šestý.

Juniorské zlato pro Švédsko a Francii
Švédka Tilda Baumová byla v předchozích dnech čtvrtá, třetí a druhá, ale dnes vyhrála ženskou dvacítku.

Za ní Sophie Stranska (CZE) zajistila další medaili pro Česko druhým místem, zatímco Silja Illihitanen (FIN) brala bronz.

Armel Berthat (FRA) získal své první individuální zlato JWTMBOC 40 sekund před Emilem Koskinenem (FIN) a třetí s Fleurinem Schneiderem (SUI).

TV, GPS-tracking a výsledky na IOF LIVE ode dneška

Zítra štafety zakončí mistrovství v Česku. První třída M20 začíná v 10:00 SELČ (UTC+2).

Najděte zdarma TV stream a GPS sledování a výsledky na IOF LIVE.

READ  Ukrajinští uprchlíci zaplatí v roce 2022 do českého sociálního systému 8 miliard korun - Brněnský deník