Dvojnásobná mistryně Kvitová proti Paolinimu postoupila do druhého kola

LONDÝN (Reuters) – Dvojnásobná wimbledonská šampionka Petra Kvitová zjistila, že přesun ze své cesty o titul minulý týden v Eastbourne do úterního prvního kola v All England Clubu byl úplně jiný, ale Češka se dokázala ponořit hlouběji, aby se vyhnula opakování svého předčasného kola. odchod z turnaje. 2021.

Vítězství na okruhu WTA 500 z minulého týdne bylo pro 32letou Češku, která v letech 2011 a 2014 vyhrála Wimbledon na trávě, 29. a první titul po více než roce.

Ale zjistila, že zírá na výjezd z prvního kola – stejně jako loni – proti 72. Italce Yasmine Paoliniové v úterý, když ztratila první set pod 30 minut.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Kvitová však rychle našla svůj set a vyhrála 2-6, 6-4, 6-2 a připsala si šesté vítězství na trávě v řadě.

„Byl to těžký zápas s jinými podmínkami a on se sem přestěhoval z Eastbourne a hrál také proti jinému soupeři. Bylo to opravdu těžké,“ řekla novinářům Kvitová.

„Nevím, jak se mi to podařilo, ale dnes to byla asi jen bojovnost.“

Kvitová, která se příště střetne s Rumunkou Annou Bogdanovou, cítila, že důvěra ve vítězství v Eastbourne jí pomohla zvrátit situaci proti Paolinimu.

„Myslím, že jsem se cítila trochu lépe díky šampionátu v Eastbourne a tomu, jak jsem tam hrála,“ řekla. „Ale je to tady jiné. I tráva je jiná. Myslím, že je trochu pomalejší.

„Jo, první kola jsou vždycky prostě těžká. To jsem čekal. Na druhou stranu jsem si říkal, že Jasmine na trávě opravdu není hráčka. Dává přednost antuce.“