Emma Radukanu, vítězka antukového debutu Billy Jean King Cup, remizuje Velkou Británii proti České republice

Souboj s 50. nasazenou Theresou Martínkovou, šampionkou US Open, nebyl pro Británii pouze seniorským zápasem, ale také jejím prvním profesionálním zápasem na antuce – dalším příkladem její pozoruhodné kariéry v 19 letech.

Radogunu byl pod tlakem po 55minutové výhře Harriet Dart 6-1 6-0 nad Marquette Vondrosovou.

Po vynechání podání v osmé hře ušetřil setbol, ​​ve třech hrách po sobě utekl a první set získal.

Ve druhém setu v této sezóně projevil tendenci se fyzicky tipovat a prohrál dvakrát 0:3 a 1:4 v historickém Českém klubu, který se nachází na ostrově na řece Valdavě.

Radukanu debutoval v GB a byl prvním zápasem seniorského vystoupení na antukovém poli

/ Getty Images

Martínková ale jasně vycítila příležitost a Radoku zabojoval, vyhrál šest z posledních sedmi zápasů a znovu ukázal bojovného ducha.

Poslední zápas Radochanu na antuce přišel na French Open juniorů před téměř čtyřmi lety, ale o svých šancích na povrchu mluvil před baráží pozitivně – navzdory ztrátě nehtů na nohou v tréninku.

Pro teenagera to bude určitě morální vzpruha – je to už třetí vítězství v této sezóně a nejlépe postavená hráčka Martinko porazila po semifinálovém vítězství nad Marií Zacharyovou na US Open.

Pro Británii to bude zásadní vítězství, pokud se mají dostat do finále v posledním týdnu tohoto roku, porazit věčné šampiony a způsobit velké zděšení.

Marietta Vondrošová v Praze snadno poráží Harriet Dortovou

Dartovou předtím zcela zatlačila stříbrná olympijská medailistka a bývalá finalistka French Open Vondrošová, která vyrostla v klubu a byla vysoce postavenou hráčkou, zejména na antuce.

Dart využil počáteční nervy svého soupeře a měl jít do vedení 2:0, ale díky sérii dvojitých chyb britské dvojky se Vondrošová rychle protočila ve 12 hrách.

V úvodním sobotním utkání se Radukanu utká ve velmi zajímavém střetnutí s Vondrošovou, která k baráži potřebuje tři body.

READ  České univerzity zajistí studium 3500 uprchlíků v roce 2022 - Brněnský deník