Euro 2024 – Česká republika 1-2 Turecko: Pozdní výhra se kvalifikuje proti Rakousku, zatímco Češi litují červené karty pro Antonína Baraka | fotbalové zprávy

Zpráva z Eura 2024, kdy Turecko vstřelilo pozdní gól, aby porazilo vyřazenou Českou republiku 2:1 a postoupilo mezi 16 posledních, kde se v úterý v Lipsku utká s Rakouskem; Antonín Barák dostal před úvodní brankou Hakana Kahanoglu kontroverzní červenou kartu; Tomáš Souček vyrovnal před přestávkou vítězným gólem Cenka Tosuna

podle Ron Walker, digitální fotbalový novinář @ronabi

22:32, Spojené království, středa 26. června 2024

Turecko postoupilo mezi 16 posledních a střetlo se s Rakouskem po výhře 2:1 nad Českou republikou, která si říkala, jestli je může stát postup kontroverzní červená karta.

Český tým, který si byl vědom, že ke kvalifikaci bude stačit jen výhra, vstoupil do zápasu důrazně, ale utrpěl těžkou ránu, když po 20 minutách dostal Antonín Barák druhou žlutou kartu, když se zdálo, že byl faulován.

Tým Ivana Haška bojoval dál odhodlaně a měl největší šanci prvního poločasu, když snahu Davida Juráska zblokoval Mert Junuk po přihrávce Filipa Chytila ​​do brejku.

obrázek:
Rumunský sudí Istvan Kovacs ukázal ve 20. minutě druhou žlutou kartu Antoninu Barakovi

Turecko se ale v poločase přeskupilo a nakonec se ujalo vedení, když po vynikajícím zásahu Hakana Calhanoglu zůstal Jindřich Staňek bez šance z těsného úhlu.

Jedná se o limitovanou edici příběhu, takže tento obsah bohužel není dostupný.

Odemkněte plnou verzi

Turecko mělo zdvojnásobit svůj náskok poté, co Paris Yilmaz položil míč na talíř pro Ardu Gulera nízkým centrem, který hráč Realu Madrid minul.

Za svou chybu během pár sekund zaplatil, když za Čechy vyrovnal Tomáš Souček poté, co náhradník Tomáš Sorri udržel své místo a udržel Junuka před vhazováním.

obrázek:
Tomáš Souček vstřelil vyrovnání pro Česko, když hledali východisko

Technologie videoasistenta (VAR) branku zkontrolovala a nenašla žádný problém, což tureckou lavičku rozčílilo natolik, že sudí Stefan Kovacs okamžitě varoval dva z těch, kteří sedí na lavičce.

READ  Lily Palmer si užívá Mistrovství světa v ringette s Českou republikou

Oba týmy si vyměnily rány v posledních 20 minutách, když Česká republika marně hledala vítězný gól, který by je prosadil, místo toho jim nezbylo nic, co by se jejich úsilím projevilo, protože gól Cenka Tosuna v přestávce zajistil Turecku vítězství.

Německá reprezentace se nyní v úterý v Lipsku utká s Rakouskem, vítěz tohoto zápasu se ve čtvrtfinále utká s Rumunskem nebo Nizozemskem.

Kovacsova jásavá práce na kartách nebyla v závěrečném hvizdu dokončena, Chouri dostal červenou kartu za pozápasovou rvačku a Souček a Guler si oba vybírali rezervace – počet zobrazených karet se zvýšil na 21 celkem.

Toto je limitovaná edice příběhu, takže tento obsah bohužel není k dispozici.

Analýza: Kovacs a VAR možná připravili Čechy o postup do finále

Ron Walker ze Sky Sports:

„Vypadalo to, že Česká republika konečně našla svůj rytmus pod novým trenérem Ivanem Haškem, který se ujal vedení teprve ve svém sedmém zápase.

„Ale o 20 minut později se vše změnilo, když Istvan Kovacs udělil extrémně tvrdou druhou žlutou kartu Antonínu Barakovi.

„Ve stížnostech Premier League jsme viděli, že VAR nemůže zasáhnout v případě druhé žluté karty – to se v tak krátkém formátu turnaje zdá ještě směšnější.

„Udalo tón zápasu, ve kterém Kovacs znovu vytáhl své karty 19krát, protože nervy pravidelně hrozily vzplanutí a obě strany využily co nejvíce obyčejných výzev.

„Česká republika i přes početní nevýhodu dál bojovala a v obou poločasech se zdálo, že tým chvílemi vyhraje, až se mu v závěrečných chvílích zápasu nepodařilo dosáhnout vítězství.

„Tento zápas bude pro Haška a celou jeho zemi bolestivý dvojnásob, vzhledem k pocitu nespravedlnosti, která ho provázela. Nebylo tedy překvapením, že emoce po závěrečném hvizdu byly stejně jako ony – a také nebylo překvapením, že Kovács předvedl své znovu karty.“

READ  CENTRÁLNÍ DRÁHA: KTCCCA College Opener/Sharon Collier Danville Season Opener

Statistika: Příběh zápasu