Katie Poulter prohrála s Coco Gauffovou ve dvou setech

Coco Gauffová pětkrát prolomila podání Katie Poulterové na cestě k vítězství za 1 hodinu 13 minut.

Nejlepší nasazenou Británii Katie Boulterovou smetla ve dvou setech americká teenagerka Coco Gauffová ve druhém kole National Bank Open.

Poulter, 27, neztratil ve dvou kvalifikačních zápasech ani set Jeho hlavní otvírák v Montrealu.

Prohrála ale 6:2, 6:2 s devatenáctiletou Gauffovou, která se v osmifinále utká s wimbledonskou šampionkou Markétou Vondroušovou.

Česká republika Caroline Wozniacki ukončila comeback Caroline Wozniacki a porazila bývalou světovou jedničku 6-2, 7-5.

Wozniacká v jednostranném úvodním setu dvakrát ztratila podání, ale vzpamatovala se z dvojitého brejku za stavu 3:0 ve druhém setu, aby nakonec výrazně ustoupila na 5:5, než Vondroušová zápas opustila.

Předtím měla světová sedmička Gauffová ve středu proti Boulterové solidní start, když v prvních čtyřech zápasech úvodní sady ztratila pouhé tři body a dvakrát prolomila podání a vedla 4:0.

Světová číslo 72 Boulterová odpověděla vlastním brejkem a později zachránila dva setboly za stavu 5-2 a prohrávala 40-0, ale Goffová zaznamenala třetí.

Britovi se nepodařilo získat bod brejku na začátku druhého setu a zlomil tři hry později, než Gauff zpečetil vítězství dalším brejkem, ačkoli Poulter držel tři mečboly.

Jinde polská světová jednička Iga Swiatek vyděsila v prvním setu Češku Karolinu Plíškovou, když postoupila 7-6 (8-6), 6-2, zatímco čtvrtá nasazená Jessica Pegula porazila Julii Putincevovou 6-4, 6-4.

Francouzská pátá nasazená Caroline Garciaová byla poražena 6-4 4-6 6-2 Češkou Marie Bouzkovou, zatímco Sloane Stephensová si užila třetí kolo poté, co se Victoria Azarenková vytáhla ze zranění.

Elena Rybakina, světová trojka, porazila Američanku Jennifer Bradyovou 6-7 (3-7) 7-6 (7-5) 6-3 v zápase, který se konal v úterý večer kvůli dešti.