Finové porazili Švédsko 4:2, USA porazili Čechy 6:2, Německo vyřadilo Francii na World of Hockey

Brampton, Ont. – Finsko zdvojnásobilo Švédsko 4:2, USA porazily Česko 6:2 Německo vyprázdněno Francie Na nedělním mistrovství světa v hokeji žen 3:0.

Finové po dvou třetinách prohrávali 2:0 a mezi 3:42 a 7:51 vstřelili tři nezodpovězené góly a ujali se vedení. Finové (3:0) obsadili první místo ve skupině B v pondělním předkole proti Maďarsku.

Obhájce titulu Kanada Neděle je volná a týmy 3:0 v Pool A se v pondělí utkají v CAA Center s USA.

Američané v neděli rozprostřeli útok mezi šest různých střelců a po první třetině vyrovnali na 2:2.

Góly přispěly Hilary Knight, Megan Keller, Tessa Janecke, Abby Roque, Eden Lacey a Haley Schamura.

Obránce Carolina Harvey si připsala pár asistencí a americká brankářka Aeryn Frankelová zastavila 22 střel při výhře.

Za Češky kontrovaly Sara Cazanová a Denisa Grisová, které vedly v čase 13:06 první třetiny 2:1.

Blanca Skotová předvedla při prohře 23 zákroků.

Ronja Savolainen vedla Finsko dvěma přesilovkovými góly — vyrovnávací a pojišťovací brankou. Petra Nieminen zaznamenala vítězný zápas a také asistovala u vyrovnávací branky Savolainena.

Pětiminutový hlavní nástup Anni Sailanové ve 14:41 třetího utkání zmařil šance Švédska znovu získat kontrolu.

Finská brankářka Anni Keisala zastavila 13 z 15 střel, aby vyhrála.

Vivi Vainika podnítila návrat Finska, když vstřelila první gól svého týmu.

Švédové se dostali do vedení 2:0 díky brankám Miry Jangakkar a Hanny Duvik.

Švédská startérka Sarah Granová, která se jako brankářka představila na rekordním 11. mistrovství světa, zastavila všech 22 střel, kterým čelila v prvních 40 minutách, ale ve třetí dala čtyři góly z 16 střel.

Selina Haider, Nicola Eisenschmidt a Katharina Jobst-Smith skórovaly v posledním zápase za Německo, které se dvěma výhrami a prohrou postoupilo do skupiny B.

READ  Prohlídka Rakouska a Lucemburska v České republice, 2021 Zápas 4 CZR vs LUX Match Predikce Kdo dnes vyhraje?

Německo vedlo po první třetině 1:0 a ve třetí třetině 2:0. Francie porazila Německo 28:26, ale nedokázala porazit brankářku Sandru Abstreiterovou.

Německo ve čtvrtek porazilo Švédsko 6:2 a na Velký pátek pak prohrálo 3:0 s Finskem.

Francie bez vítězství ve třech zápasech prohrála ve středu s Finskem 14:1 a ve čtvrtek s Maďarskem 4:2.

Francie porazila Německo 28:26, ale nedokázala porazit brankářku Sandru Abstreiterovou.

Tato zpráva od The Canadian Press byla původně publikována 9. dubna 2023.