Finsko poráží Lotyšsko, Německo vede Slovensko ve světě hokeje

Tampere Domácí Finsko se vzpamatovalo z paniky z první třetiny, když porazilo Lotyšsko 2:1 a připsalo si v sobotu na mistrovství světa v ledním hokeji druhou výhru ve dvou zápasech.

Vítěz Mikael Granlund skóroval v těžkém zápase v čase 2:52 na závěrečnou část druhého skupinového utkání v Tampere. Rudolfs s Cherries vedl Lotyšsko v úvodní třetině na 1:0 a poté Sakkari Maninen v razantní hře na síti vyrovnal. Zásadní přihrávku přidal Maninen v brance Granlunda.

Finsko, loňské vicemistryně, v pátek porazilo Norsko 5:0, Lotyšsko prohrálo se Spojenými státy 4:1.

Německo oplatilo prohru proti Kanadě o den dříve, když porazilo Slovensko 2:1 ve skupině A v Helsinkách. Matthias Plachta a Leonhard Pvoderel dali Německu výhodu 2:0, když Christian Pospíšil odpověděl jediným gólem Slováka.

Ve skupině B mělo Švédsko ve svém úvodním utkání proti Rakousku k dispozici pouze tři série, protože tým čekal na výsledky play off NHL, aby doplnil soupisku o hráče ze švédské ligy, jejíž play off skončilo teprve ve čtvrtek.

inzerát

Joel Kellmann, Max Freiberg a Joachim Nordstrom přispěli k vítězství 3:1 nad týmem, který s Francií nahradil ruský a běloruský tým.

V úvodním zápase porazila Česká republika v dalším zápase skupiny B Británii 5:1. Mate Blumel vedl českou reprezentaci dvěma góly a jednou asistencí.

Také ve skupině A zaznamenal Joachim Blechfeld hattrick a Nikolai Eilers zaznamenal tři asistence pro Dánsko, aby zahájilo turnaj rozdrcením Kazachstánu 9-1.

Třígólový náskok po prvním poločase, kterému pomohl Jonas Seigenthaler, dovedl Švýcarsko k vítězství 5:2 nad Itálií v úvodním zápase skupiny A.