French Open: Krejcikova-Pavlyuchenkova ve finále | Sportovní

Paříž (AFP) – Lockheed do soboty

Zúčastní se finále francouzského otevřeného šampionátu žen Anastasie Pavlyuchenkové proti Barbory ​​Krizhikové. Sobotní vítěz se poprvé stane grandslamovým šampionem. Pavlyuchenkova je 29letá mladá žena z Ruska, která se účastní 52. grandslamového turnaje. Toto je největší hlavní vystoupení pro každou ženu v profesionální éře před dosažením finále. Krejčíková je 25letá žena z České republiky, která není hodnocená a hraje pouze na své páté hlavní losování dvouhry na jakémkoli mírovém turnaji. Ale ona už drží dva grandslamové tituly ve čtyřhře žen a postoupila do finále akce v Paříži se svou partnerkou Kateřinou Sinyakovou. Poslední ženou, která ve stejném roce vyhrála na Roland Garros tituly ve dvouhře a čtyřhře, byla v roce 2000 Marie Pierce.

Sobotní předpověď

Slunný. Vysoká 82 stupňů Fahrenheita (28 stupňů Celsia).

Páteční počasí

polojasno. Vysoká 82 stupňů Fahrenheita (28 stupňů Celsia).

Páteční hlavní výsledky

Semifinálová kola dvouhry mužů: Ne. 1 Novak Djokovič porazil La. 3 Rafael Nadal 3-6, 6-3, 7-6 (4), 6-2; Ne. 5 Stefanos Tsitsipas porazil ne. 6 Alexander Zverev 6-3, 6-3, 4-6, 4-6, 6-3.

Dnešní stav

105-3 – Zaznamenejte Nadalovu kariéru na French Open poté, co ho v pátek večer porazil Djokovič v semifinále. Djokovič je zodpovědný za dvě z těchto porážek. Robin Soderling je jediným dalším mužem, který porazil Nadala v turnaji.

Citát z dnešního dne

„Říkáš si:‚ Žádný tlak, ale je tam velký tlak. ‚“ – Djokovič o tom, že čelí Nadalovi na Roland Garros.