Giorgi zahrál na Miami Open 14 dvojchyb a držel se za vítězstvím

komentář

MIAMI GARDENS, FL — Camila Giorgi zahrála 14 dvojchyb, v posledním setu sfoukla vedení 5:0 a potřebovala čtyři mečboly, než nakonec vyrovnala 7-6(4), 6-7(4), 7-6( 4) Výhra proti Kaia Kanepi v úterním prvním kole Miami Open.

Zápas trval 3 hodiny a 32 minut, nejdéle v záznamu byl nerozhodný WTA Tour tato kapitola. Hráči nasbírali 30 es – 19 od Kanepiho, který měl také sedm dvojchyb.

Ve třetím setu se Kanepi nepohyboval dobře a Giorgi uháněl s velkým náskokem. Ale poté, co prohrála jen dvakrát z 15 zápasů v podání, byla Italka dvakrát za sebou zlomena, když podávala a vyhrála 5-1, 5-3 ve třetím setu.

Kanepi zachránil jeden mečbol za stavu 5-3, další za stavu 5-4 a další v závěrečném tiebreaku. Giorgiová to nakonec při další příležitosti ukončila vítězným forhendem přes kurt. Dále se utká se 14. nasazenou Victorií Azarenkovou, trojnásobnou šampionkou Miami a dvojnásobnou vítězkou Australian Open.

Všichni nasazení hráči turnaje na tvrdém hřišti se dočkali v prvním kole rozloučení. V úterý začaly zápasy hlavního tahu žen. Kluci začínají svatbu.

Pro české sestry Brendu a Lindu Frohvetové to bylo krušné odpoledne. Nejprve Brenda, které bude 2. dubna 16 let, prohrála prvních devět zápasů prohrou 6:0, 7:5 s Wang Shiyu. Poté sedmnáctiletá Linda vypadla prohrou 6-2, 4-6, 6-4 proti kvalifikantce Kathryn Sepovové, která se nyní setkává s 3. Jessicou Pegulaovou.

v jiném díle, Rebecca Marino vyřadil Julii Putincevovou 7-6(4) 6-2 a připravil zápas ve druhém kole proti vicemistrovi z French Open 2022 Coco Gauffové; Irina-Camelia Beguová prohrávala v prvním setu 2-0 a poté 5-1 ve druhém, než se vrátila v obou setech a porazila Alexandru Ayalovou 6-2 7-5. A Marta Kostyuk vyhrála 6-3, 6-2 proti Elisabettě Cocciaretto.

READ  Parsons perfektní, protože Rangers porazili Steelheads

Claire Liu, americká 59. nasazená, postoupila do svého druhého kola střetnutí proti obhájkyni titulu a nejlepší nasazené Iji Swiatekové, když Kateřina Siniaková v úterý přestala hrát ve druhém setu kvůli zranění zápěstí.