Hostitelé nebo podrazáci: Kdo vyhraje?

7. července 2022; Montreal, Quebec, Kanada; Jonathan Lekkerimaki byl vybrán jako celkově patnáctý tým Vancouverem Canucks v prvním kole draftu NHL 2022 v Bell Center. Povinný kredit: Eric Bolt-USA TODAY Sports

Předpovědi Last Word pro rok 2024 World Juniors pokračují semifinále turnaje. Čtvrtfinále vidělo napínavé zápasy, dvě přesilové hry a třetí zápas rozhodlo posledních 11 sekund. Švédsko a Finsko vytlačily Švýcarsko a Slovensko, zatímco USA vytlačily Lotyšsko. Česko pak naštvalo Kanadu o postup do semifinále. Kdo půjde na zápas o zlato?

Předpovědi Mistrovství světa juniorů 2024: Semifinále

Švédsko vs Česká republika

Tým Švédska

Švédsko se pro mnohé stalo „padouchy“ turnaje. Jejich výhra proti Švýcarsku byla pro mnoho fanoušků kontroverzní, kvůli tomu, zda byly nebo nebyly odpískané penalty. Často se stávají týmem, kterému je třeba fandit. Ale hostitelům je to jedno. Dokázali postoupit díky silné první třetině. S góly Otta Stenberga (jeho čtvrtý na turnaji) a Jonathana Leckerimäkiho (jeho čtvrtý) vedli po prvním zápase 2:0. Švýcaři zabojovali góly Jana Harneckera (druhá třetina) a Nicka Mieleho (třetí třetina). Ale byl to hvězdný obránce Axel Sandin-Bellica, kdo zápas zavolal a byl hrdinou pro hostitele. Vstřelil první gól na turnaji a poslal švýcarský balík a Švédy do semifinále.

Sandin-Bellica a Stenberg oba skórovali, což Švédy vyniklo zejména při pohybu po ledě. Jejich úsilí pomohlo udržet Švýcary na uzdě po většinu zápasu. Sám Sandin-Bellica zazářil ofenzivně a vyhrál OT, když hrál ve čtvrtfinále. Mezitím švédský brankář Hugo Havelid předvedl v základní hrací době 15 zákroků na 17 střel. Měl by být lepší, zvláště když do tohoto zápasu ještě nepustil gól.

Hráč na sledování

Je tu pár jmen, na která si dát pozor, ale žádné větší než Havelit. Díky výbornému výkonu v předkole by se měl opět prosadit za Švédy. Je jednoznačně nejlepším brankářem Švédska. Češi jsou tvrdá parta a našli svůj rytmus v tom, že naštvali Kanaďany a dali Američanům jejich nejtěžší výzvu v předkolech. Havelit bude muset být co nejlepší, protože proti této tvrdé české straně bude velmi těžké udělat chybu.

READ  Česko podporuje Zelenského 10bodový mírový plán – EURACTIV.com

Tým Česka

Česko ve svém prvním zápase klopýtlo. Poté smetli Norsko, probojovali se do prodloužení s Američany, porazili Švýcary a poté šokovali Kanadu. Brankář Michael Hrabal předvedl 28 zákroků na 30 kanadských střel a zastavil všech 12 střel, kterým čelil v posledním framu. Jednoduše řečeno, bez Hrabalovy hry by Česko přes Kanadu neprošlo.

Mezitím to byla silná první třetina, kdy góly Jakuba Stankla (jeho druhý gól na turnaji) a Tomáše Cibulky (jeho první) daly Česku brzkou výhodu. Kanaďané odpověděli silnou druhou třetinou, kdy do závěrečného framu směřovaly góly Matthewa Wooda a Jakea Furlonga. Zbývalo 11 sekund a Česká republika překonala Kanadu, než Stankl vstřelil svůj druhý zápas (třetí na turnaji) při bekhendovém podání Harabela. Srdcervoucí gól Každý Kanaďan se díváA kdo poslal Česko přímo do semifinále.

Švédsko je také silné v brankovišti, přičemž poskytuje více útoků než Česko. Švédsko však porazilo Lotyšsko a Německo, zatímco stejný tým Kanady porazil Českou republiku. Pak hráli očekávaný snadný zápas proti Švýcarsku a bylo to nebezpečně blíž, než kdokoli čekal. Česko by mohlo být zatím nejtěžší zkouškou Švédska. Mezitím si Česko ve srovnání se Švédskem užilo náruč soupeřů a vedlo se mu lépe.

To může přijít jen pro brankáře. Jak špatně Hrabal turnaj začal, ale pak pořádně otočil. Jeho hrdinství proti Kanadě připomíná stejná hrdinství, která předvedl Havelid, když se vyhnul Kanaďanům. Vzhledem k tomu, že oba týmy nabízejí obecně silnou obranu a brankáře, měl by se Hrabal znovu podívat. Který gólman předčí toho druhého? To mohlo rozhodnout o tom, kdo půjde do zápasu o zlato.

Tip: Česko vyhraje 3:2

Hlavní foto: Eric Bolt-USA TODAY Sports

READ  Tým Anglie: Trenér Singhams jmenoval tři hvězdy bez čepice pro dvojzápas proti USA a České republice