Hráči Galway WFC září, když Irská republika WU19 porazila Českou republiku WU19 2-0

Dvě branky Emmy Dohertyové zajistily Irské republice vítězství v 2. kole kvalifikace o postup na ME UEFA WU19 žen do 19 let, když v Opavě porazily Českou republiku 2:0.

Tým Davea Connella udával tempo hned od začátku s Erin McLaughlin, která způsobila zkázu, než Aoibheann Clancy a Becky Watkins předvedly své neuvěřitelné schopnosti a pohyb.

Naopak Sabina Střížová ve 27. minutě donutila Rogela Oskalnettiho k záchraně, ale bylo pravděpodobnější, že jako první skóruje Irsko, protože Dohertyho teč vytáhla soupeřící obránce z pozice a vytvořila šance pro své spoluhráčky, aby se s nimi střetli.

Bez branek v přestávce Connellův tým ve druhém poločase otočil tempo a vstřelil zasloužený gól. Ve 48. minutě se Dohertyová vyškrábala na míč Kerriana Browna, kontrolovala míč, zachovala klid a dobře zakončila.

Tvrdá a tvrdá obrana Kate Slevin na něj udělala dojem a ve spojení s Therese Kinnevey byla výjimečná. Skvělá kooperativní hra se odehrála v 77. minutě, ale Watkinsová svým pokusem trefila břevno.

V další fázi měla Česká republika největší šanci na skórování, Oskalnettiová by ale svému týmu opět zajistila čisté konto. V 79. minutě vystřídala Maria Reynoldsová za Poatkinse a na Clancyho místo v 90. minutě vstoupil Moiran Devane.

Stále byl čas na další gól, protože Dohertyová si vysloužila svou druhou hlavičku v prodloužení, když potkala přímý kop Jesseho Stapletona.

Irsko bude mít pocit, že se může ještě zlepšit, ale zápas proti Francii příští sobotu to byl skvělý začátek.

Irská republika: Rogel Oskalnett, Kate Slevin, Shauna Brennan, Della Doherty, Therese Kennevy, Jesse Stapleton, Becky Watkins (Maria Reynolds), Uibahn Clancy (Maureen Diffany), Emma Doherty, Erin McLaughlin, Kerian Brown.

Česká republika: Tereza Fuchzonvá, Nikola Prazienková, Radka Lindaková (Tereza Černá), Klára Duchaková, Radka Hlouchová (Andrea Svibková), Sabina Střízová, Lucie Jelinková, Denisa Jonásová (Amálie Koptosová), Šárka.

READ  Sport v televizi: pátek 19. srpna 2022

Pravidlo: Catarina Campos (Portugalsko).