Iga Swiatek a Arina Sabalenková swingují na US Open

Kredit: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Nejlepší nasazená Iga Swiatek z Polska a šestá nasazená Aryna Sabalenka z Běloruska se snadno kvalifikovaly během sobotních zápasů třetího kola US Open v New Yorku.

Swiatek postoupil do čtvrtého kola vítězstvím 6-3 6-4 nad Lauren Davisovou. Sabalenka rychle zapracovala na francouzskou kvalifikantku Claru Borrellovou, vyhrála 6-0 6-2 za pouhých 68 minut.

Swiatek řekla, že se snažila porazit Davise. Zápas dohrála s 38 nevynucenými chybami. Měla ale také šest es a vyhrála 75 procent svého prvního podání.

„Dnes jsem nemohla najít svůj rytmus,“ řekla Swiatek ve svém soudním rozhovoru. „Hrál jsem chytře. Nakonec jsem velmi šťastný, protože jsem do toho mohl dát míčky. Snažím se užít si každou hru, i když nejsem dokonalý.“

Swiatek se snaží stát se prvním hráčem od Sereny Williamsové, který vyhrál sedm titulů v jednom roce.

Sabalenka si připsal 27 výher na 16 nenutitelných faulů, aby pečetil Borrella, který dohrál zápas s osmi dvojchybami a 22 nevynucenými chybami.

Španělka Garbine Muguruzaová, nasazená 9, porazila turnaj ve dvou setech přes 21. nasazenou Češku Petru Kvitovou. Kvitová poskočila z padavého setu, aby vyhrála 5-7, 6-3, 7-6 (10) a ujala se vedení.

Kvitová řekla, že vyzvala vnitřní Serenu, aby vydržela, když čelila zápasovému bodu za stavu 5-6 ve třetí třetině. Vypálila eso a o dva body později musela zachraňovat další bod zápasu.

„Včera večer jsem sledovala Serenu a bylo úžasné, jak šetřila body,“ řekla Kvitová předtím. „Dnes jsem se pokusil udělat totéž.“

Osmé Jessice Pegulové trvalo dvě hodiny a tři minuty, než se dostala přes Číňanku Yue Yuan 6-2, 6-7 (6), 6-0. Nasazenému Danielu Collinsovi trvalo 19 hodin a 53 minut, než porazil Francouzku Alize Cornetovou ve dvou setech 6-4, 7-6 (9).

READ  Čínská Tchaj-pej usiluje o další úspěch doma na mistrovství světa v baseballu U-12

Běloruska Victoria Azarenková porazila Chorvatku Petru Martić 6-3, 6-0, zatímco 13. nasazená Karolína Plíšková z České republiky vyřadila Švýcarku 13. Belindu Bencicovou 5-7 6-4 6-3. Němka Julie Niemeyerová porazila také Číňanku Chinwen Zheng 6-4, 7-6 (5).