IIHF – Vysoko létající Češi vítězí

Česko začalo rychle, v čase 4:58 otevřelo skóre přesilovkovým gólem Davida Špačka. Pro obránce to byl třetí gól na turnaji, který nyní vede všechny bluelinery se třemi góly.

Krátce poté měli velkou šanci na zdvojnásobení svého vedení, ale Nikita Kwab předvedl dobrý zákrok, když se odpoutal od Robina Sabučka. Dostali však druhý gól v té době. Philipp Chinn špatně zpracoval puk ve vlastní koncovce a Gabriel Šturk byl ve správný čas na správném místě a v čase 17:04 rychlým bekhendem ze slotu dostal Česko do vedení 2:0.

Druhou zahájil Čech půltuctem icingu puku v prvních minutách a těsně před poločasem trenér Tobias Abstreiter stáhl Quappa a Simon Wolf nakrátko vyměnil brankáře. Hrál dvě sezony předtím, proti Kanadě vstřelil devět branek. Brabánek dnes v noci na 9:38, když dal gól při své první střele, pěknou přihrávkou před Chmelera upravil na 3:0.

Němci se však bránili a o tři minuty později přestřihli lana s jemným individuálním úsilím Weida Oswalda. Jeho střela byla ve spěchu zblokována, ale puk se odrazil od mantinelů a Oswald ho sebral dřív, než mohla Suzannek zareagovat.

Bohužel tým nedokázal vyvolat emoce z branky a Čechy odrachotily dvě pozdní lajny. Szturc chytře nahrál Rysavému, zastavil se přímo před vlkem. Raisavi se rychle točí a nachází odvrácenou stranu v 16:27. O pouhých 47 sekund později se z téměř nemožného úhlu trefil Petr Hauser, střelu by Wolves bezpochyby rádi vrátili.

Aby bylo noci vykřičník, přidalo Česko do třetice další dva s odstupem 29 sekund. Semeler proměnil další pěknou přihrávku od Szturce, poté Jakub Koz upravil na 7:1 na 5:02. V čase 17:23 zakončil skóre Jiří Tichásek, který zakončil brejk tři na dva vysokou střelou přes rukavici Wolfeho.