Irsko vstřelilo v úvodu Dublinu devět českých hráčů

Kapitán Irska Sean Murray dvakrát skóroval proti České republice v kampusu Sport Ireland v Dublinu

Irsko ukázalo, proč je favoritem na vítězství UEFA Champions League 2, když v neděli začalo strhujícím vítězstvím 9:0 nad Českou republikou.

Irští kapitáni Sean Murray, Lee Cole a Johnny McKee získali na otvíracím turnaji skupiny A v Dublinu čtyřhru.

Za dominantního hostitele skórovali také Ben Walker, Jeremy Duncan a Ben Johnson.

Irsko se vrátilo do akce v úterý večer proti Ukrajině, která ve druhém zápase skupiny A porazila Portugalsko 6:3.

Skotsko ve skupině B porazilo Švýcarsko 3:0 a Itálie Turecko 4:0.

Pro oba týmy to byla první čtvrtina, protože Irsko nedokázalo vnutit svou autoritu zápasu.

Manažer Mark Tomelty měl v prvním poločase tvrdá slova – měla potřebný efekt a Irsko zvýšilo tempo, aby před poločasem vstřelilo tři góly.

Přesné švihnutí kolem kruhu vedlo k úvodnímu gólu pro Murrayho, který byl nalezen sám v boxu, a zajistil jemné zakončení.

Při druhém gólu Walker kontroloval míč forhendovým kopem, než ho otočil na zadní hůl a vystřelil do vzdálenějšího rohu. Murray byl po ruce, aby odvrátil přihrávku do kruhu od Connora Embeyho.

Poté, co Irsko promarnilo několik šancí na začátku třetí čtvrtiny, rychle vystřelilo zpět s přívalem dalších tří branek. Mackie z Banbridge zařídil čtvrtou, než Irsko dostalo dvě penalty.

Coleova snaha našla spodní roh, zatímco Duncan upadl na odražený míč po odražení střely Shanea O’Donoghuea.

V poslední čtvrtině padly další tři góly s dobrým sólovým úsilím Johnsona a McKeeho vložených mezi dvě penalty, které Cole vstřelil podruhé v zápase.

K dispozici jsou dvě místa na lednové olympijské kvalifikaci v lednu příštího roku na hranici vítězství v turnaji. Protože se však olympijských her účastní Velká Británie (místo Anglie, Skotska nebo Walesu), pokud by Skotsko skončilo v prvních dvou, kvalifikuje se tým na třetím místě.