Islanders prohráli s Bellows a Teamem USA v zápase o bronz s Českem

Útočník Boston Bruins David Bastňák a Česko byli příliš na to, aby New York Islanders a útočník týmu USA Kiefer Bellows vyhráli Českou republiku 8:4 v zápase o bronz na mistrovství světa IIHF.

Tým USA se ujal vedení 3:1 po několika gólech útočníka Seattlu Krakena Curzona Kuhlmanna a třetího gólu centra Ottawy Senators Adama Gaudeta. Jiří Smejkal dotáhl ve druhé třetině zápas na jednu branku, zatímco Česká profesionální liga dala zápas na jednu branku, ale šestigólová třetí třetina ve prospěch Česka byla příliš na to, aby ji USA zastavily. Pastrňák vstřelil první, třetí a šestý gól za Česko ve třetí třetině, u všech tří asistoval útočník San Jose Sharks Tomáš Hertl.

Pastrňákův hattrick přinesl České republice v roce 2012 první medaili z mistrovství světa v ledním hokeji IIHF s bronzem.

Navzdory vlivu na turnaj, Bellows nebyl faktorem ve hře o bronz. V 10 hrách, Bellows dokončil zápas se třemi góly a pěti body. 23letý útočník Islanders nyní zahájí mimosezónní období mimo led a bude pracovat na své další smlouvě s Islanders jako omezený volný hráč.

Rodák z Ediny v Minnesotě má ve své první kompletní sezóně na úrovni NHL v letech 2021-22 na kontě 19 bodů (šest gólů, 13 asistencí) a odehrál 45 zápasů. Ať už s Islanders nebo jinde v sezóně 2022-23, bude se chtít upevnit jako každodenní hráč NHL.

READ  Polsko odvolalo velvyslance v České republice kvůli komentářům k dolu Turw