Italka Camila Giorgi vyhazuje Karolinu Plíškovou za její největší titul – Sportovní zprávy, Firstpost

První italský vítěz prestižního US Open je držitelem tří kariérních titulů poté, co vyhrál v Linci v roce 2018 a v Nizozemsku o tři roky dříve.

Camila Giorgi získala svůj první titul po třech letech, když porazila Karolínu Plíškovou v Montrealu. AP

Montreal: Underdog Camila Giorgi porazila v neděli čtvrtou nasazenou Karolinu Plíškovou 6-3 7-5, aby získala největší titul své kariéry na mistrovství WTA v Montrealu.

Světová jednička 71 absolvovala vítězné treble roku 2021 nad šestou Češkou, která v této sezóně prohrála tři finále.

„Zevnitř jsem byl velmi emocionální,“ řekl Giorgi. „Samozřejmě, nejsem ten, kdo ukazuje příliš mnoho.“

„Je to úžasné,“ dodala. „Jsem velmi spokojený s tím, co jsem tento týden udělal.“

A Plíšková, která dosáhla finále Wimbledonu a druhého místa v Římě, neměla odpověď na inspirovaný úderný styl Giorgiho, který Plíškovou porazil také v prvním kole v Eastbourne a ve třetím kole na olympijských hrách v Tokiu.

Češka vyhrála 12 ze 14 zápasů, než se dostala do finále, které trvalo zhruba hodinu a tři čtvrtě.

Sedm podání Giorgi a čtyři brejky však stačily na to, aby znovu porazily Plíškovou, která zůstala ohromena lepší úrovní soupeřky.

„Vlastně hrála celý týden velmi silnou roli a nebyla tak šílená, jak občas hrála,“ řekla Plíšková.

„Myslím, že hrála opravdu dobře, v důležitých momentech podávala opravdu dobře … dnes byla o něco lepší.“

Očekává se, že Giorgi se v důsledku svého vítězství vyšplhá do první pětatřicítky světového žebříčku poprvé od května 2019.

Italka, jejíž matka dělá svého vlastního tenisového návrháře, udržuje blízký vztah se svým otcem/trenérem, který tento týden nebyl v Kanadě kvůli největšímu momentu jeho 29leté dcery na hřišti.