Jaber drtí Kvitovou, aby připravil odvetný zápas ve finále Rybakina 2022

• Jaber vyhrál 6-0, 6-3 v tlačenici na centrálním dvorci
  • Lays si finále zopakoval po loňské prohře s Rybakinou
  • „Byla jsem zničená,“ říká hrdinka dvakrát Kvitová.

LONDÝN (Reuters) – Anas Jabeur připravil čtvrtfinálový zápas, aby si zopakoval loňské finále Wimbledonu proti Eleně Rybakinové poté, co v pondělí porazil bývalou týmovou šampionku Petru Kvitovou 6:0 6:3 v demoliční úloze před centrálním kurtem. .

Její rozmanitost plátků, drop shotů, změn tempa a úhlu nechala šampionky z let 2011 a 2014 omdlévat od začátku, protože Tunisanka prošla prvním setem za 22 minut.

Česká devátá nasazená měla ve druhém nejkratší počet uzdravení, ale nevydržela a Jabeur pokračoval.

„Skvělý, nádherný zápas. Jsem velmi spokojený s výkonem a hraním s hráčem, kterého možná nehraju moc rád,“ řekl Jaber. „Doufám, že budu moci pokračovat.“

Šestá nasazená Jabeurová musela v sobotu nastoupit ze setu proti Biance Andreescuové, ale v parném odpoledni neměla takové problémy, protože se od začátku ujala vedení.

Kvitová se jen těžko vyrovnávala s nedostatkem tempa, které jí stálo v cestě, zatímco její vlastní podání bylo nestálé.

Fanoušci milovali flashback, který velmi populární Jaber přináší na stůl, kde trik a úhel mohou překonat pouhou sílu, ale zdálo se, že jsou ohromeni jednostrannou povahou zápasu.

Kvitová se nakrátko vrátila do šatny, aby se pokusila resetovat druhý set, ale její radar zůstal špatně uzamčen a po udělení dvojitého brejku rychle prohrávala 4:1.

Češka nakonec své dva zápasy dala dohromady, ale řeč jejího těla naznačovala, že nikdy nevěřila, že by zápas mohla otočit a Jabeur zakončila v patřičném stylu milostnou pauzou.

READ  Proč Španělsko nezačalo s baseballem tak, jak to udělala Latinská Amerika?

Mise REVENGE

Kazaška Rybakina, třetí nasazená v Moskvě, která v loňském finále porazila Jabir ve třech setech, postoupila poté, co Brazilka Beatrice Haddad Mayaová odstoupila v prvním setu 4:1 kvůli zranění zad.

„Pravděpodobně se hodlám pomstít,“ řekl Jaber o středeční konfrontaci s Rybakinou. „Loni to bylo těžké finále. Přinese mi to spoustu vzpomínek.“

Poté, co před rokem vyhrála první set s hrdostí na to, že je první Afričankou nebo Arabkou, která vyhrála grandslamový titul, Jabeurová řekla, že prvních pár týdnů po porážce bylo velmi bolestivých.

„Dobrá věc na tom je, že vím, že jsem dala všechno,“ řekla. „Ale byl jsem opravdu emocionálně vyčerpaný. Chtěl jsem dál tlačit, ale bylo to trochu prázdné.“

„Možná jsem měl udělat to, co mi trenér pořád říká, držet se víc plánu, dělat určité věci, i když jsem v tom zápase měl na mysli něco jiného.

„Tentokrát doufám, že budu hrát jako dnes a vyhraju. Můžete vidět, že je to jako ‚bum bum‘ celou dobu. Mojí prioritou je opravdu 100% držet se plánu, hrát svobodněji, myslet na každý bod a ne na skóre.“

Porážka pokračuje v boji Kvitové ve Wimbledonu, protože od svého druhého vítězství před devíti lety se v All England Clubu nedostala dál než do čtvrtého kola.

„Má velmi dobrý nádech, takže nikdy nevíte, kam skluz pojede, jestli je to kulka nebo je to moc dlouhé,“ řekl Czech. „Dnes mi ale chybělo hodně míčů.

„Prohrál jsem velmi rychle, což se mi často nestává. Byla to velmi rychlá hra. Byl jsem prostě zničený. Tak to je a tak se s tím vyrovnávám.“