Johannes Weirman vyhrál Czech Masters za první evropský titul v cestovním ruchu

VYSOKY UJEZD, Česká republika – Johannes Veerman skončil 4. do 68 let a v neděli vyhrál Czech Masters a získal svůj první titul na European Tour.

Američané vedli o dva údery před Finem Tabiem Bulganenem a dalším Američanem Seanem Crockerem v celkovém počtu 273 běhů za necelých 15 v Albatross Golf Resort u Prahy.

Weermanovo předchozí nejlepší evropské turné bylo na začátku této sezóny třetí na Irish Open.

„Je to neuvěřitelné. Chci říct, dnes jsem hrál se dvěma skvělými hráči a oba hráli dobře celou cestu,“ řekl Weerman. „V jednu chvíli jsme byli ve vedení my čtyři. Držel jsem se své hry. Mohl jsem. Nevěřil jsem, že jsem vyhrál. Zítra vstanu a pak mi to dojde.“

Byl o dvě stránky za vedoucím Finnem, když se dostal z boogie ve 2. dni se třemi z prvních devíti, poté, co začal kolo ve finálové skupině s bývalým šampionem British Open Henrikem Stensonem ze Švédska a Pulkanem.

Weerman se poprvé dostal do vedení o jednu ránu poté, co otevřel zadní devítku dalším ptáčkem a přidal další pár na 12. a 16. místě po bogey.

Celopolní známky z D + D Real Czech Masters

Pulkannan si zpočátku vytvořil náskok čtyř ran, ale na 8. a 10. místě ztratil dvě rány s podvozky. Po několika birdie na 15. a 16. jamce získal zpět své vedení, ale kolo zakončil boogie a double boogie na posledních dvou jamkách a skončil na druhém místě za 275 za 13 pod 72.

Se svým čtvrtým ptákem v řadě na 12., Crocker skočil do čela na 14. a 15. místě, než vyprodukoval 70 ran boogie.

Stenson na 16. místě zahrál double bogey se 71 kartami a čtvrtým o jednu ránu zpět spolu s Američanem Paulem Petersonem (70), který v roce 2016 vyhrál Czech Masters.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (16. února 2024)