Jordan Stolz překonal světový rekord v počtu zlatých medailí v rychlobruslení

americký Jordan Stolz Stal se prvním rychlobruslařem, který vyhrál tři individuální zlaté medaile na světovém šampionátu na jednotlivé vzdálenosti.

Stolz, 18letý mladík, který piloval lyžování na rybníku za svým rodinným domem ve Wisconsinu, vyhrál závod na 1500 metrů v závěrečný den čtyřdenního šampionátu v nizozemském Heerenveenu.

Porazil dvojnásobného olympijského vítěze za 1 minutu 43,59 sekundy Kjeld Noice z Nizozemska o 23 setin.

V pátek Stolz vyhrál závod na 500 m a stal se nejmladším zlatým medailistou od zahájení mistrovství světa na jedné trati v roce 1996.

V sobotu vyhrál závod na 1000 metrů. Na 500 m i 1000 m zajel na hladině moře druhý nejrychlejší čas v historii. Většina nejrychlejších časů v historii je ve vysokých nadmořských výškách v Salt Lake City nebo Calgary.

německé ženy Annie Friesinger (2003) a Gonda Niemann-Sternmann (1997) také vyhrál tři závody na jednom světě.

Bruslaři také vyhráli tři nebo více distancí na mistrovství světa v celkovém hodnocení, které korunuje jediného šampiona, který kombinuje výsledky ze závodů ve sprintu, vzdálenosti a oficiálně historii až do roku 1893.

Začátkem této sezóny se Stolz stal nejmladším mužem, který vyhrál závod Světového poháru, pak vyhrál další tři a minulý měsíc na mistrovství světa juniorů překonal běh na 500 m, 1 000 m a 1 500 m.

Další dva bruslaři, kteří vyhráli juniorský i seniorský světový titul ve stejném roce, jsou také z Wisconsinu: sourozenci Eric Hayden A Beth Hayden.

Loni Stolz na olympiádě debutoval na 13. a 14. místě.

OlympicTalk je zapnutý Apple novinky. Preferovali jsme!

READ  Gareth Bale říká, že vítězství Walesu nad Běloruskem je „ohromné“, protože „všechno bylo proti nám“ | fotbalové novinky