JudoInside – Novinky – Česká diva Renata Sachová kaskaduje na olympiádě

Česká judistka Renata Sachová se zapsala do historie tím, že se stala překvapivou mistryní Evropy v kategorii do 63 kg. Navzdory tomu, že se Chachoa umístil na pouhém 22. místě na světě, vyhrál finále, když porazil Nizozemku Joan van Leeshout. Van Lieshout se brzy ujal vedení s waja-ari, ale Sachová odpověděla chot-surikomi-koshi, vstřelil Ippena a zajistil si evropský titul.

Chachoa se dostal do finále včetně vítězství nad Alesiou Korau, Magdalenou Krsakovou, Savitou Russo a obhájkyní titulu Andrejou Leski. Osvědčila se rada jejího trenéra, aby pravidelně předváděla judo, což vedlo k historickému úspěchu stát se první ženskou mistryní Evropy z Česka.

Chorvatka Katarina Christo se utkala s Italkou Savitou Russo v napínavém zápase o bronz, který šel o zlatou medaili. Navzdory několika pokusům o vítězství Russo nakonec využil a pro vítězství nechal Christa s Uchi Mata. Mezitím šampionka z roku 2023 Andreja Leskiová ze Slovinska měla další intenzivní zápas o zlaté skóre proti Ljubjaně Piovecanové z Rakouska, přičemž Leski nakonec vyhrál s propadem Seoi Neke.

Renata Zachová, jméno synonymum odolnosti a odhodlání, hýbe světem juda. Renatina narozená v Českých Budějovicích začala v roce 2007 v sedmi letech poblíž jejího domova v SK České Budějovice. Od té doby se ukázal jako jeden z nejslibnějších talentů ve hře.

Její průlom nastal v roce 2020, kdy vyhrála juniorský evropský titul v chorvatském Poreči a prokázala svůj výjimečný talent a dovednosti na žíněnce. Úspěch Renaty pokračoval stříbrnou medailí na ME 2018 v maďarském Gyoru a několika pátými místy na velkých šampionátech.

Renatiny pozoruhodné úspěchy přesahují evropský okruh. Na světovém judu se prosadil tím, že získal tři bronzové medaile na prestižních akcích, jako je Grand Prix Tel Aviv, Grand Prix Zagreb a Grand Prix Portugal. Její hvězdné výkony upevnily její postavení nejúspěšnější české judisty na World Judo Tour od jeho založení v roce 2009.

READ  Můžeme pomoci našim dětem učit se architekturu? Česká mateřská škola implementuje Montessori politiku

Dalším cílem je stát na stupních vítězů na olympijských hrách a reprezentovat svou zemi s hrdostí a ctí. Kromě svých vlastních aspirací si Renata vypěstuje touhu vrátit se sportu, který miluje, tím, že se stane trenérkou mladších judistů a inspiruje je, aby šli za svými sny a nacházeli radost ve snaze o dokonalost.