Kanaďan Fernandez vyrovnal Francouze Doudina v prvním kole, když skončil los US Open

Leila Fernandezová a Bianca Andreescuová se ve čtvrtek dozvěděly své soupeřky v prvním kole na US Open 2022, když se Kanaďanky chystají znovu zajet do finále velkého tenisového turnaje sezóny.

Fernandezová, 14. nejvýše postavená Kanaďanka, otevírá své dveře do francouzského Ocean Dowden

Devatenáctiletý Laval se loni kvalifikoval do finále US Open, poté prohrál s Britkou Emmou Radocanoovou ve dvou setech.

Fernandesův příjezd do finále 2021 zahrnoval vítězství nad obhájkyní titulu Naomi Ósakaovou, pátou nasazenou Elinou Svitolinovou a druhou nasazenou Arynou Sabalenkovou.

Čtvrtinu skupiny tvoří kanadská druhá nasazená Annette Kontaveitová a 23násobná grandslamová vítězka Serena Williamsová, která se na turnaji představí naposledy.

Andreescu, který ve finále 2019 porazil Williamse, nastoupí proti Francouzi Harmony Tanovi.

Rebecca Marino z Vancouveru bude hrát 24letou Polku Magdalenu Fritsch. Oba se shodují stejně jako Fritsch, který je na 104. místě v Marinově žebříčku na 112. místě.

Vítězka bude ve druhém kole těžká, protože po rozloučení v prvním kole čeká rumunská 7. nasazená Simona Halepová.

Na mužské frontě Denis Shapovalov remizoval se Švýcarem Marcem-Andreou Heuslerem, který je na 99. místě světového žebříčku, zatímco soupeř Felix Auger-Aliassime, který je na 6. místě na světě, rozhodne o play off.

Vernon, BC, krajan Vašek Pospíšil nedokázal dosáhnout velké remízy poté, co ve čtvrtek ve druhém kole kvalifikace prohrál 6-3, 2-6, 5-7 s Italem Andreasem Seppim.

Již dříve byla Eugenie Bouchardová z Westmountu v Kew zmařena ve snaze postoupit na svůj první velký grandslamový los od French Open 2020 prohrou 6:2, 6:3 s českou čtvrtou nasazenou Lindou Noskovou ve druhém kole. rehabilitace.

READ  James Preston se v roce 2022 setřese zklamáním s umístěním na 800 metrů na mistrovství světa

labutí píseň Sereny

Danka Kovinicová bude první soupeřkou Sereny Williamsové na očekávaném posledním v její kariéře, na US Open.

Vyhrajte to a Williamsová by se mohla ve druhém kole střetnout s druhou nasazenou Anett Kontaveitovou z Estonska.

A 23násobná grandslamová šampionka, které bude 26. září 41 let, tento měsíc oznámila, že se chystá od fotbalové kariéry odejít. Neřekla výslovně, kdy plánuje přestat, ale znělo to, jako by se US Open chystalo rozloučit.

Williams šestkrát vyhrál šampionát na tvrdém kurtu ve Flushing Meadows.

V této sezóně má pouze 1:3, když se nedávno vrátila do dvouhry po roce vynechání poté, co vypadla v prvním kole kvůli zranění ve Wimbledonu v roce 2021.

Její první zápas v All England Clubu přišel na konci června a svůj úvodní zápas tam prohrála v tiebreaku třetí sady se 115. nasazenou Harmony Tan.

Sedmadvacetiletá Kovinicová z Černé Hory je tento týden na 80. místě žebříčku WTA a dostala se na 46. místo. Williamsová s Kovinicovou ve dvouhře nehrály.

Poté, co vyhrála turnajový zápas v Torontu, byla Williamsová vyřazena ve dvou setech zlatou medailistkou z olympijských her v Tokiu Belindou Bencic, poté znovu prohrála ve dvou setech v Cincinnati proti šampionce US Open Emmě Radocano.

Vzhledem k tomu, že Williamsová prohlásila, že se chystá ukončit svou tenisovou kariéru, budou na začátku US Open středem pozornosti všechny její pohyby.

Zatímco Williamsová strávila na jedničce více než 300 týdnů, její nedostatek aktivity přispěl ke skluzu. Tento týden je to 410.

To znamená, že nebudou nasazeni v New Yorku a mohou být umístěni kdekoli na hřišti – a proti kterémukoli hráči.

READ  Tech Tennis se posouvá na 2-0 na OVC s výhrou 6-1 ve státě Tennessee

Mezi další potenciální rivalky Williamsové, pokud by turnajem postoupila, patří Italská 27. nasazená Martina Trevisanová ve třetím kole, vicemistryně US Open 2021 Fernandezová nebo šampionka French Open 2021 Barbora Krejšíková ve čtvrtém kole.

Ve finálovém zápase mohla čelit pouze své sestře Venus, protože jsou na opačných stranách oblouku.

závorková skupina

Nejlepší nasazená Iga Swiatek, dvojnásobná vítězka French Open, se v prvním kole střetne s Yasmine Paoliniovou, zatímco Raducanová zahájí obhajobu titulu proti Alize Cornetové.

Potenciální čtvrtfinalistkou je Swiatek proti 8. nasazené Jessice Pegulaové, č. 4 Paula Badosa proti 6. nasazené Aryně Sabalenkové v horní polovině kurtu a Kontaveit – nebo možná Williams – vicemistrovi Wimbledonu. Ons Jabeur a No. 3 Maria Sakkari proti sedmé nasazené Simoně Halepové nebo vicemistryni French Open Coco Gauffové ve spodní polovině.

Krátce před vyhlášením losování dorazily některé očekávané zprávy: Novak Djokovič na Twitteru uvedl, že nebude v New Yorku na US Open.

35letý Srb ze Srbska, který je držitelem 21 grandslamových titulů, nebyl očkován proti COVID-19. Cizí státní příslušníci, kteří nedostali výstřel, nemají povolen vstup do Spojených států.

V losování mužů se obhájce titulu Daniil Medveděv umístil na 1. místě – prvním grandslamovém podniku od roku 2004, ve kterém Djokovič, Rafael Nadal, Roger Federer nebo Andy Murray toto místo neudrželi. Začne tím, že se utká se Stefanem Kozlovem ze Spojených států.

Druhý Nadal, který nasbíral 22 grandslamových titulů, což je rekord pro muže, byl vylosován proti australské divoké kartě Rinke Hijikata.

Potenciální mužský čtvrtfinalista je Medveděv proti č. 6 Auger-Aliassime, čtvrtý nasazený Stefanos Tsitsipas proti č. 5 Casperu Ruudovi v zápase mezi posledními dvěma finalisty French Open Nadalem proti č. 7. Kam Nouri , a č. 3 nasazený Carlos Alcaraz proti Hubertu Hurkaczovi Sešit č. 8.

READ  Nuriho odveta proti Alcarazu na Rio Open

Wimbledonský vicemistr Nick Kyrgios, nasazený 23, se možná střetne s Medveděvem ve čtvrtém kole. V prvním kole se Kyrgios utká s Australanem, dobrým přítelem a deblovým partnerem Tanasi Kokinakisem.