Kanaďanka Kerry Aynarsonová dostala šanci zúčastnit se mistrovství světa v curlingu žen poté, co loni vynechala závod

Keri Einarsson začala hrát v bublině Calgary ziskem titulu kanadských žen v curlingu. Doufá, že rozvrh sedmi akcí v Markin MacPhail Center dokončí mistrovství světa.

Poté, co byla odepřena možnost zahrát si loňské světové kvalifikace, když byla soutěž zrušena kvůli pandemii, bude Einarson a její tým z Manitoby konečně moci reprezentovat Kanadu, když v pátek začne mistrovství světa v curlingu žen.

„Za poslední rok jsme si byli opravdu jistí,“ řekla Aynarson. „Právě jsme měli velké vítězství a myslím, že se letos cítíme stejně.“

„Měli jsme tady v bublině dvě opravdu skvělé události a hráli jsme opravdu dobře. Takže se stále pohybujeme vpřed a udržujeme si tu důvěru.“

Aynarson loni v únoru porazila Rachel Homanovou, aby úspěšně obhájila svůj titul v šampionátu Skotů srdcí. Minulý víkend porazilo také Homanna, když zvítězilo na šampionátu hráčů Princess Auto, druhém ze dvou grandslamových turnajů v bublině.

Určitě nám to dává impuls jít do světů, řekl Einarsson. „Takže jsme velmi nadšení, že můžeme začít. V té závěrečné hře jsme hráli opravdu dobře, takže musíme jít dál.“

Mistrovství světa bude hlavní olympijskou kvalifikací pro hry v Pekingu 2022. Einarsonův tým složený z Val Sweeting, Shannon Birchard a Briane Meilleur si může rezervovat místo na šestém místě.

„Myslím, že jsou schopni všeho,“ řekla týmová směna Christine Karawaki. „Tyto dívky jsou super cool a tvrdě pracují na ledě i mimo něj. Rozhodně mají na to, aby všechno vyhrály.“

Kanada má v pátečním úvodním zápase s olympijskou vítězkou Švédkou Annou Hasselburgovou těžkou zkoušku.

„Víme, co to znamená, a musíme to udělat proti nim,“ řekla Aynarson v pre-eventu Zoom, který vyzval média. „Musíme být silní.“

Očekává se, že oba týmy budou soutěžit v oblasti, která zahrnuje Čínu, Českou republiku, Dánsko, Estonsko, Německo, Itálii, Japonsko, Koreu, Rusko, Skotsko, USA a obhájce titulu Švýcarsko.

READ  Sunday Music vyzdvihuje díla českých skladatelů

Poslední ženský světový titul pro Kanadu přišel v roce 2018, kdy Jennifer Jones triumfovala v North Bay. Chelsea Curry vynechala kvalifikaci na kvalifikaci 2019 v dánském Silkeborgu.

„Jsme připraveni soutěžit na světové úrovni,“ řekla Ellen Dag Jackson, kanadská trenérka žen.

Období vedoucí k 10denní akci bylo poznamenáno tím, že Světová curlingová federace v pondělí oznámila dva pozitivní výsledky testů COVID-19 z testování před akcí před vstupem do soutěžní bubliny. Události byl ve středu udělen souhlas zdravotnických a lékařských úředníků Alberty a prohlášení federace také potvrdilo, že dva lidé s německým týmem byli na virus pozitivně testováni. Federace uvedla, že tým nebude ve čtvrtek schopen trénovat. Stav týmu pro soutěž zůstal nejistý.

Týmy, které hrály na Grand Slamu, byly ubytovány v jiném hotelu než nedávno dorazily týmy Worlds of the World. Všechny osoby, které nedávno dorazily do karanténního hotelu před soutěží, byly umístěny do karantény, zatímco byly dodrženy protokoly pro plán reakce COVID-19.

Mistrovství světa se původně mělo konat koncem března ve švýcarském Schaffhausenu. To bylo zrušeno v únoru, než se stal pozdním přírůstkem do bublinového kalendáře.

načítání…

načítání…načítání…načítání…načítání…načítání…

Zápasy Tiebreaker se nebudou hrát. Výsledkem přímých zápasů bude první tajbrejk na pozicích play-off a v případě potřeby se použijí remízy na poslední ránu před zápasem.

Prvních šest týmů se kvalifikuje do play-off. Týmy na 1. a 2. místě postoupí přímo do semifinále. Budou hrát s vítězi kvalifikačních zápasů, kde se osivo č. 3 setká s osivem č. 6 a osivo č. 4 se setká s č. 5. Medailové zápasy se mají konat 9. května. Poražení hrají v semifinále o bronzovou medaili.